Niekoľkomesačné čakanie je na konci. Samsung deň pred otvorením konferencie MWC oficiálne predstavil svoje tohtoročné vlajkové modely Galaxy S9 a Galaxy S9+, ktoré sa nasledujúce obdobie budú uchádzať o smartfónový trón. Aké sú teda najnovšie Samsungy?

Takmer rovnaká, ale predsa vylepšená konštrukcia

Mnohé vlastnosti a špecifikácie Galaxy S9 a Galaxy S9+ unikli ešte pred predstavením, a tak sme už mali celkom dobrú predstavu o tom, čo môžeme očakávať. Potvrdila sa všeobecne očakávaná, a teda len minimálna zmena dizajnu oproti predchodcom.

O čosi tenšie sú teda len horný a dolný rámik obrazovky a inak sme sa dočkali opäť známeho Infinity Super AMOLED  displeja s veľkosťou 5,8 a 6,2-palcov pri väčšom Galaxy S9+. Rozlíšenie bude opäť QHD+ a konštrukcia zariadenia je zostavená zo skla a kovu.

Zobraziť celú galériu (6)
Marques Brownlee/YouTube

Pozitívnou správou pre fanúšikov je zmena umiestnenia snímača odtlačkov prstov. Ten v minulom roku zožal vlnu kritiky, no to sa Samsung rozhodol teraz napraviť. Tento biometrický zabezpečovací prvok tak už neposadil vedľa fotoaparátu, ale priamo pod neho. Milovníci kvalitného audia konečne dostávajú stereo reproduktory, ktoré si do svojich rúk zobrala spoločnosť AKG.

Fotoaparáty nemajú mať konkurenciu

Samsung ešte pred oficiálnym predstavením výrazne promoval vylepšený fotoaparát vlajkových modelov, ktorý by mal dosahovať skvelé výsledky počas dňa, ale aj v noci. Menší Galaxy S9 dostáva jeden zadný fotoaparát s rozlíšením 12 MPx, optickou stabilizáciou a pohyblivou clonou f/1.5 až f/2.4. Model s prívlastkom Plus dostáva už duálny fotoaparát s dvojicou 12 MPx senzorov, pričom druhý z dvojice objektívov bude vybavený pevnou clonou f/2.4.

Nebude chýbať ani laserové zaostrovanie, ktoré má spolupracovať s duálnym automatickým zaostrovaním. Výsledkom tejto spolupráce je bleskovo rýchle zaostrenie na objekt. Oba smartfóny sú schopné zaznamenať super slow-motion video. To zvládnu zachytiť vo FullHD rozlíšení až pri 960 snímkach za sekundu.

Novinky ďalej ponúknu 8 MPx predný fotoaparát s nízkou clonou f/1.7 pre lepšie zábery v noci. Nechýba pritom ani technológia rozpoznávania tváre a animované emotion AR Emoji, ktoré sú odpoveďou na riešenie Apple. Všetok hardvér je odolný voči vode podľa certifikácie IP68.

Monštruózny výkon

Po výkonovej stránke ide tiež o poriadne nadupané kúsky. Pre americký a čínsky trh je určený procesor Snapdragon 845, zatiaľ čo Exynos 9810 si užijú zákazníci vo zvyšku sveta, teda aj u nás. Silné jadrá oboch čipov v prípade väčšieho modelu S9+ spolupracujú so 6 GB RAM pamäťou a u menšieho brata so 4 GB kapacitou. K tomu všetkému pribúda rýchle 64 GB interné úložisko UFS 2.1 s možnosťou rozšírenia skrz microSD kartu.

Šťavu bude Galaxy S9+ dodávať 3500 mAh akumulátor a menšie Galaxy S9 ponúka 3000 mAh jednotku. Samozrejmosťou je technológia rýchleho nabíjania a Samsung hovorí o výraznom zlepšení výdrže vďaka opäť zlepšenej optimalizácii softvéru.

Najnovší systém Android 8.0 Oreo bude skrášľovať vylepšená nadstavba Samsung Experience 9.0 a exteriér Samsung zasa zafarbí do niekoľkých krásnych farebných prevedení. Spoločnosť tak nechá zákazníkov vybrať si sfarbenie „Midnight Black“, „Coral Blue“, alebo novú farbu „Lilac Purple“.

Cena a dostupnosť

Na Slovensku Samsung Galaxy S9 a S9+ kúpiš v dvoch verziách, 64 GB (16. marca 2018) a 256 GB verzii (23. marca 2018). Cena Galaxy S9 bude 849 a 949 EUR. Galaxy S9+ príde s cenou 949 a 1049 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom