Nedávno sme ti priniesli správu o tom, že sa Xiaomi pýtalo svojich fanúšikov, či preferujú viac čistý Android alebo nadstavbu MIUI. Anketu však rýchlo stiahni, nakoľko čistý Android vyhral so značným náskokom.

Tento nešťastný pokus sa pokúsila vo svoj prospech využiť aj spoločnosť OnePlus, ktorá na sociálnej sieti Twitter zverejnila podobnú anketu. V nej sa pýtali fanúšikov, či preferujú čistý Android alebo OxygenOS. No ani tento pokus nevyšiel podľa predstáv.

Facepalm generálneho riaditeľa

Chvíľu po tom, čo anketa začala a OxygenOS silne viedol, sa zakladateľ a CEO OnePlus Carl Pei rozhodol pridať vtipný komentár na účet Xiaomi. Pravdepodobne tiež očakával jasné víťazstvo ich nadstavby a tak pod anketu napísal, aby tento prieskum nevymazali. Na konci ankety to však bolo víťazstvo čistého Androidu, čo v danej situácií vyznieva viac než vtipne.

Čistý Android tak naďalej vyhráva a ukazuje, že pravdepodobne žiadna nadstavba ho nedokáže poraziť. V jeho nasledujúcej verzii sa navyše očakáva výrazná zmena v dizajne, čím by mal byť ešte atraktívnejší pre používateľov.

Nenechaj si ujsť!
Apple s husárskym kúskom. iPhone X výrazne zasiahne do budúceho Androidu

Nakoniec tak tvorcovi ankety nezostalo nič iné, ako sa k výsledkom vyjadriť s pokorou a prísľubom, že budú usilovne pracovať na tom, aby bol OxygenOS lepším. Ako sa hovorí, kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom