Tvorca jesenného megahitu Death Stranding sa dostal do Guinessovej knihy rekordov, kde sa podľa Cnet postaral rovno o dva zápisy. Reč samozrejme nie je o nikom inom, ako o známom japonskom hernom tvorcovi Hideovi Kojimovi, ktorého meno bolo v poslednej dobe skloňované naozaj často. 

Kojima stojí za jednou z najočakávanejších hier roka, Death Stranding, a jesenný titul, podobne ako meno jeho tvorcu, sprevádzajú od vydania kontroverzie. Jedna skupina hru miluje, druhá nenávidí a rovnaké pravidlo platí aj o samotnom Kojimovi. Jedno je však isté, hra sa predáva ako teplé rožky a na sociálnych sieťach sa momentálne prakticky o žiadnom inom titule (možno až na pokazený launch Red Ded Redemption 2 na PC) toľko nehovorí.

Prečítaj si aj
Toto sú najhoršie hry v roku 2019

Práve so sociálnymi sieťami je spojená aj Kojimova dvojica zápisov do Guinessovej knihy rekordov. Po vydaní Death Stranding sa totiž herný tvorca stal najsledovanejším herným režisérom na Twitteri (2,83 milióna sledovateľov) a Instagrame (924 000 sledovateľov). V oboch prípadoch ide o anglickú verziu Kojimových účtov a zároveň sú oba zápisy obmedzené výlučne na kategóriu „najsledovanejší herný režisér“.

Ak by sa do rekordu rátali aj fanúšikovia japonských účtov, rekord by bol ešte výraznejší, keďže napríklad japonský Twitter má podľa Cnet ďalších 823 tisíc fanúšikov. Len pre zaujímavosť, prvenstvo v hernom priemysle patrí Markusovi Perssonovi, ktorý stojí za dnes už legendárnym Minecraftom, no nezastáva pozíciu herného riaditeľa.

Aj keď je počet sledovateľov impozantný, pri pohľade na známe svetové celebrity ide iba o slabý zlomok. Techspot totiž počet sledovateľov porovnal s hviezdami show-biznisu, kde sa napríklad Katy Perry teší 108 miliónom followerom, Justin Bieber 107 miliónom či ďalšími veľkými rybami ako napríklad Christianom Ronaldom a Arianou Grande, ktorých na Twitteri sleduje viac než 150 miliónov fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom