Počítačová verzia jednej z najlepších hier minulého roka, Red Dead Redemption 2, sa pred niekoľkými dňami konečne stala skutočnosťou. Ako to v prípade Rockstaru býva, nezaobišla sa bez technických nedostatkov. Na úpravách sa už niekoľko dní pracuje, no recenzenti sa aj naďalej sťažujú na jej nehrateľnosť.

Portál pcgamer.com sa sťažuje na neustálu nestabilitu, kedy im hra padala aj každých 30 sekúnd. Medzi ďalšie neduhy klenotu zasadeného do otvoreného sveta divokého západu patrí nesynchronizované audio, konštantné sekanie grafiky a všadeprítomné bugy.

Výkon hry stojí na hrubej sile procesora a aj relatívne novšie kúsky majú s hrou problém. Minuloročná generácia od Intelu má na niečom nižšom ako i7 problémy, čo je nemysliteľné vzhľadom na fakt, že hra paradoxne beží lepšie na vyšších nastaveniach v porovnaní s najnižšími.

Viacero fanúšikov hier od Rockstaru sú z výkonu očakávanej novinky sklamaní a často siahajú po krajných a absolútne nepotrebných riešeniach, ako napríklad obmedzovanie využívania výkonu aplikácií na pozadí.

Je nemysliteľné, aby niekto vydal hru v takomto stave. Vzhľadom na rôzne obchádzky na fórach je vidieť, že hra je zvládnuteľná na oveľa širšej základni počítačových komponentov ako RTX 2080 v kombinácii s i9-9900K. Aj keď z dielne Rockstaru vyšlo už niekoľko aktualizácii upravujúcich otrasný herný zážitok, už po niekoľkýkrát skočilo štúdia z blata do kaluže. Po najnovšej aktualizácií, kedy sa vyriešil problém s antivírusmi, prestala hra fungovať na strojoch osadených AMD procesormi.

Nenechaj si ujsť
TOP 10 hier, ktorými si skrátiš čakanie na pripravované Diablo 4

Hra je v katastrofálnom stave a svedčí o tom aj periodicita vydávania technologických záplat. Len včera hra dostala dve opravy naraz a podľa všetkého ich technická podpora nerobí nič iné iba opravuje problémy hry. Viacero hráčov je zhrozených a považujú vydanie tejto hry za ešte väčší prepadák ako ten s GTA 4 pred 11 rokmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú