Tesla aktualizuje ponuku pre Model 3. Najlacnejšia 35 000 dolárová verzia Standard Range už na stránkach firmy nie je k dispozícii. Ako informuje portál Electrek, jedná sa o reakciu na nízky záujem o túto verziu.

Tesla chystá zmeny

Elon Musk prezentoval v roku 2017 Model 3 ako „ľudový elektromobil“, ktorého cena bude nižšia ako 35 000 dolárov. Až v roku 2019 však automobilka priniesla na trh verziu Standard Range, ktorá mala udávaný dojazd 220 míľ, teda asi 354 km a stála spomínaných 35 000 dolárov.

Aktuálne však už na trhoch, kde bola verzia Standard Range dostupná, nájdu záujemcovia v konfigurátore Tesly ako najlacnejšiu verziu Standard Range Plus, ktorá však stojí 37 990 dolárov a ponúka zvýšený dojazd 263 míľ, teda okolo 423 kilometrov, informuje Teslarati.

Tesla/Screenshot

Ak by však niekto predsa len silou mocou Teslu za 35 000 dolárov chcel, musí navštíviť alebo telefonicky kontaktovať predajňu. Automobilka totiž priniesla možnosť „softvérového obmedzenia“ skladových verzií Standard Range Plus, ktoré z nich spraví vozidlo s parametrami verzie Standard Range. V tomto prípade sa bude dať Model 3 ešte stále kúpiť za „ľudovú cenu“.

Pre modelový ročník 2021 však aj táto ponuka nadobro zanikne a najlacnejší variant z Modelu 3 bude verzia Standard Range Plus. Okrem nízkeho záujmu oproti drahším verziám je dôvod, prečo sa automobilka rozhodla vyradiť tento model z ponuky, jednoduchý.

Tým, že Tesla bude po novom vyrábať o jednu verziu menej, zvýši efektivitu výrobných liniek, čo povedie k vyššej produkcii najpopulárnejšej verzie Standard Range Plus. Koniec koncov, budúcoročná aktualizácia Modelu 3 tiež môže zraziť cenovku tejto verzie na vyššie spomínaných 35 000 dolárov, čo by v tejto chvíli dávalo zmysel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP