Volkswagen ID.5 konečne prichádza. Doposiaľ sme mali možnosť vidieť iba predprodukčné verzie a prudko maskované prototypy, no už 3. novembra nám nemecká automobilka odhalí svoje nové SUV Coupé, ktoré príde v ostrej verzii GTX, informuje portál Motor1.

Čoskoro ponuku elektrických SUV obohatí novinka z dielne VW, model ID.5 GTX. Túto správu na svojom Twitteri zdieľal samotný Volkswagen, pričom elektromobil zažije svoju premiéru už 3. novembra, čo je o pár dní.

Oficiálne toho o novinke nevieme prakticky nič, ale nakoľko bude ID.5 GTX postavený na modulárnej platforme MEB, vieme pomerne presne odhadnúť, s akými parametrami príde na trh.

Nepotvrdené, ale takmer isté parametre

ID.5 GTX je vzhľadovo prakticky iba športovejšia verzia modelu ID.4. Volkswagen tak neprinesie žiaden model Sportback, ako to robí napríklad Audi pri ich Q4 e-tron či Škoda pri ich Enyaqu.

VW

ID.5 GTX má byť podľa informácií, ktoré sme ti priniesli v tomto článku, o pár centimetrov dlhší ako model ID.4. Automobilka nám v krátkom teaseri ukázala bočnú líniu nového elektrického SUV, ktorá je na nerozoznanie od maskovaného prototypu na webe VW.

Je dosť možné, že dizajnovo sa produkčný model príliš líšiť nebude, no odstránenie maskovania nám určite odhalí viac detailov. Čo sa týka pohonu a batérií, prakticky môžeme prevziať špecifikácie z nedávno testovaného VW ID.4 GTX.

Málinko väčší „coupé brat“ dostane dva elektromotory s celkovým výkonom 299 koní. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h môžeme očakávať niekde na úrovni 6-6,5 sekundy, všetko závisí od aerodynamiky a hmotnosti vozidla.

V súčasnosti najväčšia batéria platformy MEB dosahuje kapacitu 77 kWh, preto očakávame, že VW použije pri najostrejšej verzii GTX práve tento akumulátor.

VW

Asistenti a technológie zrejme taktiež neprinesú nič nové a prevratné, očakávať môžeme to, čo sa nachádza v nedávno testovanom ID.3, ID.4 či Škode Enyaq.

Možno nás ale automobilka predsa len prekvapí niečím novým, čo zažije pri modeli ID.5 GTX absolútnu premiéru podobne, ako to urobilo napríklad Audi s ich novými programovateľnými prednými svetlami pri modeli Q4 e-tron.

Dátum 3. november si teda zapisujeme do kalendára a hneď po premiére ti prinesieme všetky dôležité detaily týkajúce sa nového elektrického SUV Coupé z dielne VW.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú