V prototype elektromobilu Ford Mustang Cobra Jet 1400 bola otestovaná najnovšia technológia závodných elektrických pohonných jednotiek. Počas drag race na štvrť míle sa elektromobil pri štarte dostal na zadné kolesá a závod prešiel iba za 8,27 sekundy, informuje Electrek.

Od predstavenia plne elektrického konceptu športového Mustangu Lithium s výkonom až 900 koní, o ktorom si môžeš prečítať v tomto článku, neprešiel ani rok a Ford prišiel s ďalším elektrickým prototypom. Ako už naznačuje jeho názov, tentokrát ponúka elektrický športiak neuveriteľných 1400 koní.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 testovali na šprinte s dĺžkou štvrť míle, kde dosiahol rýchlosť vyše 270 km/h, trať prešiel len za 8,27 sekundy a pri štarte išiel dokonca chvíľu iba po zadných kolesách.

Podľa Motor 1 však pri tomto teste namerali výkon nie 1400 koní, ale až 1502 konských síl. Hnacia sústava Cascadia Motion má celkovo štyri motory, pričom každý disponuje výkonom 350 kW.

Prečítaj si tiež
Ford premení legendárny Mustang na elektromobil. Ani zďaleka to nebude športiak

Mustang Cobra Jet 1400 bude prvýkrát verejne pretekať už tento víkend na pretekoch NHRA US Nationals, kde sa proti nemu postaví taktiež Mustang Cobra Jet, avšak na pohon s plynom.

Aj masovo vyrábaný Ford Mustang

Ford však bude Mustang ako elektromobil vyrábať aj sériovo. Ide o elektrické SUV Mustang Mach-E, ktoré by sa na trh malo dostať už na jar 2021. Fordu Mustang Mach-E sme sa venovali detailne v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom