Čoraz viac automobiliek vstupuje do sveta elektromobilov a medzi nimi aj známy Ford, ktorý len nedávno predstavil plne elektrickú verziu Mustangu s ohromným výkonom. Práve tento modelový rad sa však dočká nového zástupcu, ktorý zmení spôsob, akým ho vodiči vnímali. Ford má totiž v rukáve ďalší Mustang poháňaný elektrinou, no tentokrát pôjde o SUV, ktorého premiéra sa očakáva už o pár dní, informuje The Verge.

Tesne pred premiérou sa na svetlo sveta dostali aj oficiálne fotografie z webu a niekoľko kľúčových špecifikácií novinky, ktorá ponesie názov Ford Mustang Mach-E. Ani z názvu by si nebol jeden pomyslel, že nepôjde o klasický, športovo ladený model, ale o SUVčko, ktoré bude chcieť zaujať poriadnym výkonom, ale aj cenou. Tá bude v základnej verzii Select začínať na domácom trhu na úrovni zhruba 43 000 dolárov, teda približne 39 000 €.

Ford Mustang ako elektrické SUV

Došlo taktiež k výraznej zmene dizajnu, ktorý sa prispôsobil robustnej karosérii SUV. Napriek tomu si Mach-E ponesie viacero ikonických čŕt z pôvodného športového Mustangu a dostupný bude v niekoľkých výkonových verziách. Základ dostane výkon 255 konských síl, ktorý sa bude prenášať na zadnú nápravu alebo pohon všetkých 4 kolies. Dojazd v tomto prípade bude činiť 370 km/ 338 km na jedno nabitie v závislosti od verzie.

Nenechaj si ujsť
Ford postavil nový Mustang ako elektrický superšport s manuálnou prevodovkou. Má jednu obrovskú nevýhodu

Verzia California Route 1 potom dostane až 282 koní a dostupná bude iba s náhonom zadných kolies. Dojazd bude na úrovni 483 km a cena bude začínať na necelých 48 000 €. Dostupný bude aj model Premium, ktorý ponúkne taktiež pohon zadnej nápravy alebo všetkých kolies a výkon od 255 do 333 koní, pričom dojazd sa v závislosti od pohonu bude pohybovať od 370 km do 480 km. Za takýto Mach-E zákazník zaplatí najmenej 46 000 €.

Ďalšou verziou bude prevedenie First Edition, ktoré ponúkne štartovaciu cenu približne 54 500 €, pohon všetkých kolies a 433 km dojazd na jedno nabitie, informuje SlashGear. Najvyššou verziou má byť Mach-E GT, ktorý bude stáť od 55 000 € a ponúkne dojazd 378 km.

Dostupný však bude až v roku 2021, zatiaľ čo zvyšné modely prídu na trh v budúcom roku. Oficiálna premiéra nového elektrického Mustangu Mach-E je naplánovaná na 17. novembra a odohrá sa v Los Angeles. Bližšie informácie nájdeš aj v priloženej galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom