Aj keď nás od vydania GTA 5 delí už viac ako 6 rokov, o pokračovaní jednej z najpopulárnejších hier všetkých čias toho zatiaľ veľa potvrdeného nie je. Najnovšie špekulácie sa však točia okolo pracovnej pozície herného štúdia Rockstar, ktoré hľadá do tímu návrhára kostýmov. Ten sa má okrem pouličného štýlu vyznať aj v móde z minulosti. O téme informoval portál Dexerto.

Štúdio hľadá návrhára kostýmov so špecifickými vlastnosťami

O pripravovanom titule GTA 6 toho zatiaľ veľmi veľa nevieme. Samozrejme, už v minulosti sme boli svedkami špekulácií o príbehu, snímkach z hry, či dokonca dátume vydania, avšak oficiálne potvrdených informácií je naozaj málo. Herné štúdio Rockstar Games, ktoré za populárnou sériou stojí, však najnovšie hľadá do svojho tímu v Edinburghu návrhára kostýmov, ktorý by sa mal okrem moderných, pouličných štýlov vyznať aj v móde z minulosti. Medzi jeho vlastnosti by taktiež malo patriť „hlboké uznanie kultúrneho významu, ktoré má oblečenie v spoločnosti“, či záujem pre aktuálnu kultúru a trendy v hudbe, televízii, filme a na internete.

Napriek tomu, že sa v inzeráte neuvádza, na ktorej hre by kandidát pracoval, zdá sa, že súvisí práve s predchádzajúcimi špekuláciami o príbehu a zasadení hry, podľa ktorých sa bude GTA 6 odohrávať vo viacerých obdobiach, a preskočí až do sedemdesiatych či osemdesiatych rokov. Pochopiteľne, ani túto informáciu netreba brať úplne vážne, pretože návrhár by sa mohol zaoberať aj na vývoji možného DLC pre Red Dead Redemption 2.

Tak či onak, momentálne je o pripravovanom titule ťažké potvrdiť akékoľvek špekulácie, keďže Rockstar si počas vývoja drží informácie väčšinou pod prísnou kontrolou. GTA 6 však bude rozhodne jedna z najočakávanejších hier v najbližšom období, a podobne ako minuloročné pokračovanie Red Dead Redemption sa bude určite tešiť veľkej obľube.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom