Od vydania poslednej časti populárnej série hier Grand Theft Auto uplynulo už 6 rokov a hráči sú už nedočkaví, čo im Rockstar prinesie v ďalšom titule. Hoci je 6. časť GTA stále predmetom mnohých špekulácií, teraz sa vynorili informácie, ktoré načrtli príbeh a prostredie tejto očakávanej časti. Hlavná postava sa môže v GTA 6 stať drogovým dílerom, ktorý bude chcieť expandovať v predaji kokaínu do USA, pričom dej sa má odohrávať v 80-tých rokoch. Tieto špekulácie sa objavili na diskusnom fóre Reddit.

Samotné štúdio Rockstar Games ešte oficiálne nepotvrdilo práce na tomto pokračovaní legendárnej série Grand Theft Auto, no na internete sa už objavili mnohé odvážne špekulácie o tom, čo všetko môže hra priniesť. Najnovšie správy taktiež prinášajú náhľad na to, čo môže GTA 6 hráčom poskytnúť, no nič z toho nie je potvrdené, a tak treba brať aj tieto detailné novinky s nadhľadom.

GTA VI bude vládnuť drogový kartel, ktorý sa chce prebojovať do USA

Podľa zverejneného príspevku anonymného používateľa na fóre Reddit sa môže hráč v novom GTA 6 ocitnúť v roli drogového dílera, ktorý sa chce od predaja marihuany prepracovať na veľkého dodávateľa kokaínu a vyvážať svoj tovar do Spojených štátov. Samotná hra sa pritom bude odohrávať aj v 70-tých rokoch. Hispánsky díler žijúci v Liberty City chce pašovať drogy do Vice City, no následne skončí na čas vo väzení. Hra by sa po jeho prepustení mala odohrávať v 80-tých rokoch.

Zobraziť celú galériu (3)
Návrh mapy pre GTA VI. Zdroj: REALITYDESIGNS

Pokiaľ by štúdio čerpalo inšpiráciu aj z týchto správ, bolo by to poprvýkrát, kedy by sa v jednom titule GTA ocitli obe legendárne mestá z predošlých dielov, informuje Gamerant. V hre sa môže údajne objaviť aj tajný agent FIB („FIB“ je ekvivalent americkej FBI v hrách GTA), ktorý sa infiltruje do drogového kartelu. Hráč si bude môcť v hre kupovať aj vlastné lietadlá a lode na pašovanie drog do štátov a jeho hlavným rivalom bude „Mexičan“, s ktorým bude neskôr bojovať proti nepriateľom.

Hráča neminie väzenie ani FIB

Za ten čas strávený vo väzení sa v hre rozpadne pôvodný kartel a hráč si bude musieť vybrať, ktorý z nich chce kontrolovať. GTA 6 má pritom hráčom poskytnúť viac slobody ako predošlé diely. K dispozícii tak môžu byť viaceré dôležité rozhodnutia, ktoré potom ovplyvnia vývoj hry a každé z nich môže viesť k inému záveru. Hráč však nebude mať v hre k dispozícii žiaden mobil a ako v 80-tých rokoch bude môcť komunikovať iba cez telefónne automaty.

Zobraziť celú galériu (3)
Code 6 Gaming Crew/Youtube

Nenechaj si ujsť
GTA 6 bude majstrovským dielom štúdia Rockstar Games. Nezahrá si ho však každý

Zmeniť by sa však mala aj ovládateľnosť áut a ich možnosti. Pokiaľ sa hráč rozhodne zobrať na misiu RPG, bude si musieť nájsť väčšiu dodávku, v ktorej zbraň uloží. Postava bude môcť zároveň naberať hmotnosť, ale aj chudnúť. Taktiež bude naberať svaly, avšak nie nerealistické bicepsy, či „tehličky“. Tieto odvážne novinky tak odhaľujú možnosti, s ktorými sa môžeme stretnúť v novom GTA 6. Nové pokračovanie série ešte nebolo potvrdené a nakoniec sa môže celý príbeh vyvinúť úplne inak.

Zobraziť celú galériu (3)
E-MasterSensei/Youtube

Tieto správy na fóre Reddit však priniesli detailný prehľad toho, aké by mohlo byť nové GTA VI, pokiaľ by sa odohrávalo v drogovom prostredí z minulého storočia, v ktorom sa postava chce stať z malého dílera veľkým „king pinom“ v USA.

Nateraz je tak predčasné tvrdiť, že hra s určitosťou prinesie niektoré z týchto noviniek. Dokonca sa šepká, že GTA 6 má byť vyvíjané pre nové herné konzoly a obíde tak aktuálnu generáciu, informuje Daily Star. Kedy sa ale dočkáme premiéry hry zatiaľ nevedno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú