Najlepšie čínske smartfóny za rok 2015

banner-redmi-note-3
Rok 2015 sa pomaly chýli ku svojmu koncu. Preto je tu čas zhodnotiť, čo všetko sa počas celého roka udialo a vyhlásiť tie najlepšie čínske smartfóny. V mene celej redakcie sa vám chceme poďakovať za priazeň a podporu počas celého roka. V roku 2016 pripravujeme nejednu novinku, ktorá by mala zlepšiť našu stránku a začiatkom januára vyhlásime veľkú súťaž na počesť jedného roka od založenia nášho jedinečného webu.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najlepšie čínske smartfóny za rok 2015 sme rozdelili do 3 kategórií: low-end, mid-end a high-end smartfóny. V každej kategórii sme vybrali 5 adeptov a vybrať tie najlepšie bolo veľmi ťažké, no dúfame, že sa s našimi názormi stotožníte. Tak sa poďme teda pozrieť na najlepšie čínske smartfóny za rok 2015.

Kategória Low-End

Xiaomi Redmi 2

xiaomi redmi 2

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Jeden z najznámejších čínskych smartfónov z kategórie low-end je nepochybne Xiaomi Redmi 2. Xiaomi nástupcu populárneho Redmi 1S predstavilo začiatkom tohto roka, pričom smartfón ponúka 4,7″ HD displej, štvorjadrový Snapdragon 410 procesor, 1 GB / 2 GB RAM, 8 GB / 16 GB vnútornej pamäte spolu so slotom pre microSD karty, 8 MPx zadný a 2 MPx predný fotoaparát. Celý smartfón napája 2200 mAh batéria a Redmi 2 aktuálne beží na Androide 4.4 s najnovšou verziou MIUI nadstavby, MIUI 7. Cena Xiaomi Redmi 2 sa na Slovensku zastavila na 130 €. Recenziu na Xiaomi Redmi 2 si môžete prečítať aj na našom webe.

Meizu M2

meizu_m2_new

Meizu M2 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Meizu sa zaraďuje medzi tých najznámejších výrobcov čínskych smartfónov a svoje zastúpenie má samozrejme v každej kategórii. V low-end triede tento rok výrobca predstavil Meizu M2, čo je v podstate odľahčená verzia phabletu Meizu M2 Note. Meizu M2 disponuje 5″ HD displejom, poháňa ho procesor MediaTek MT6735 so 4 jadrami, ktorému sekunduje 2 GB RAM pamäť. Vnútorná pamäť ponúka 16 GB a k dispozícii je aj slot pre microSD karty. Medzi špecifikácie patrí aj 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, 2500 mAh batéria, Android 5.1 s nadstavbou Flyme 4.5 a podpora 4G LTE sietí. Jeho cena sa na slovenskom trhu pohybuje na úrovni 144 €.

UMi Rome

umi-rome-2

S príchodom UMi Rome sa zmenila kompletná definícia smartfónov najnižšej cenovej kategórie. Novinka disponuje 5,5-palcovým HD AMOLED displejom, osemjadrovým procesorom MediaTek MT6753, 3 GB RAM, Androidom 5.1, DualSIM a plnou podporou LTE frekvencií. Tento vynikajúci smartfón kúpite za 110 € u nášho partnera Coolicool.com 

Doogee F5

doogee-F5-5

DOOGEE F5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Štvrté miesto v našom výbere low-end smartfónov patrí zaujímavému smartfónu Doogee F5, ktorý sa môže zaradiť aj do nižšej strednej triedy. Tento prichádza s 5,5-palcovým FullHD displejom, procesorom MediaTek MT6753, 3 GB RAM pamäťou, 13 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom, 2660 mAh batériou, DualSIM a opäť plnou podporou našich LTE frekvencií. Cena Doogee F5 je výborných 131 € v e-shope Gearbest.com. Na Slovensku ho môžete kúpiť za približne 197 €.

iNew L3

inew-l3-recenzia-nahlad

iNew L3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Kategóriu low-end smartfónov uzatvára krásny iNew L3, ktorého dizajn mu závidia aj niektoré high-end smartfóny. Okrem prémiového dizajnu prináša iNew L3 5″ HD displej, štvorjadrový MediaTek MT6753 procesor, 2 GB RAM, 16 GB úložisko, 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, slabšiu 2150 mAh batériu a Android 5.0. Konštrukcia iNew L3 je odolná voči vode (IPX2) a k dispozícii je aj DualSIM so 4G LTE podporou a IR Blasterom pre ovládanie domácich spotrebičov. iNew L3 kúpite za 139 € v e-shope Gearbest.com alebo za 209 € na Slovensku. Prečítať si môžete aj našu recenziu na tento smartfón.

Kategória Mid-end

Xiaomi Mi4C

xiaomi-mi4c-recenzia (9)

XIAOMI Mi4C môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Bez pochýb si prvé miesto v mid-end kategórii zaslúži Xiaomi Mi4C. S týmto smartfónom spravilo Xiaomi správny krok a pritiahlo ohromné množstvo nových zákazníkov. Medzi hlavné prednosti patria Snapdragon 808 procesor, 2 GB / 3 GB RAM a hlavne slávna nadstavba MIUI 7. Pre viac informácií nezabudnite prečítať našu podrobnú recenziu. Momentálna cena Xiaomi Mi4C začína na hodnote 223 € v e-shope iBuygou.com alebo 289 € v slovenských internetových obchodoch.

OnePlus X

oneplus-x-recenzia-nahlad

OnePlus X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Ako druhý sa umiestnil asi najkrajší smartfón zo všetkých smartfónov v strednej triede, OnePlus X. Výrobca sa opäť ukázal v pravom svetle a priniesol jeden z najlepších smartfónov tohto roka. Krásna kovovo-sklená konštrukcia, nádherný AMOLED displej, slušný fotoaparát a priaznivá cena tvoria z OnePlus X nadupaného hráča. My sme sa na tohto krásavca pozreli v našej podrobnej recenzii. Jeho cena sa v e-shope iBuygou.com zastavila na 268 €, pričom slovenská cena je vyšších 349 €.

Xiaomi Redmi Note 3

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (18)

Xiaomi Redmi Note 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Medailový stupienok uzatvára najnovší prírastok do “rodiny“ smartfónov Xiaomi, Xiaomi Redmi Note 3. Spoločnosť stavila na novú celohliníkovú konštrukciu, snímač odtlačkov, osvedčený osemjadrový procesor MediaTek Helio X10 a samozrejme aj na slávnu nadstavbu MIUI 7. Nesmieme vynechať ani 2 GB / 3 GB RAM, 13 MPx zadný fotoaparát či obrovskú 4000 mAh batériu. Ak vás zaujímajú podrobnosti a všetky klady / zápory, prečítajte si našu podrobnú recenziu. Xiaomi Redmi Note 3 kúpite v e-shope ibuygou.com za cenu 177 €. Na Slovensku je jeho cena vyšších 239 €.

LeTV Le 1S

letv-le-1s-objednavky-4

LETV Le 1S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Povestnú “zemiakovú“ priečku obsadil priamy konkurent vyššie spomínaného Xiaomi Redmi Note 3. LeTV Le 1S je nový nástupca predošlého modelu LeTV One. Pri novej generácii však výrobca zapracoval v mnohých smeroch. Nová celohliníková konštrukcia so snímačom odtlačkov na zadnej strane, 5,5-palcový FullHD displej, procesor Helio X10, 3 GB RAM a Android 5.1 sú len zlomkom naozaj lákavej výbavy. LeTV Le 1S kúpite v e-shope Everbuying.net za 185 €. Slovenská cena je pomerne vysoká, 279 €.

Meizu M1 Metal

meizu-m1-meta-recenzia-nahlad

MEIZU Metal môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Stredná trieda smartfónov je pomaly za nami a uzatvoríme ju taktiež veľmi zaujímavým smartfónom. Meizu M1 Metal je najnovší počin tejto ambicióznej čínskej spoločnosti. Vo svojej výbave skrýva napríklad 5,5-palcový FullHD displej, MediaTek Helio X10, 2 GB RAM pamäte, 13 MPx Sony fotoaparát, 3140 mAh batériu a takmer najnovší Android 5.1 Lollipop. Čerešničkou na torte je DualSIM s plnou podporou LTE mobilného pripojenia. Cena Meizu M1 Metal sa pohybuje okolo 200 € v e-shope iBuygou.com.

Kategória High-End

Meizu Pro 5

meizu-pro-5 (4)
A dostali sme sa k tej najlepšej kategórii. Medzi high-end smartfónmi obsadil prvé miesto zatiaľ najvýkonnejší smartfón na svete, Meizu Pro 5. Prečo sme vybrali práve Pro 5? Táto nadupaná mašina splní očakávania aj tých najnáročnejších používateľov. Procesor Exynos 7420, 3 GB / 4 GB operačnej pamäte RAM, 21 MPx fotoaparát spolu s nadstavbou FlymeOS tvoria úžasnú symbiózu. Meizu sa s týmto kúskom dostalo do úplne nových oblastí a získala obdiv od známych konkurentov. V našej podrobnej recenzii sme sa mu poriadne pozreli na zúbok. Meizu Pro 5 kúpite za skvelú cenu 427 €.

Xiaomi Mi Note Pro

mi_note_pro

Xiaomi Mi Note 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Hneď na začiatku roka Xiaomi prišlo s najnovším TOP modelom, Xiaomi Mi Note Pro. Tento 5,7″ phablet s 2K displejom poháňa osemjadrový Snapdragon 810 spolu so 4 GB RAM. K dispozícii je aj 64 GB úložisko, špičkový 13 MPx Sony IMX214 fotoaparát, predná 4 UltraPixel kamera, 3000 mAh batéria, Android 5.1 Lollipop či DualSIM so 4G LTE pripojením. Xiaomi Mi Note Pro sa tiež pýši prémiovým skleneným dizajnom a kovovým rámom v zlatej farbe. V súčasnosti sa cena Xiaomi Mi Note Pro pohybuje na úrovni perfektných 382 € v e-shope iBuygou.com.

LeTV One Pro

letv-one-pro-nahlad

LETV ONE PRO 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


O spoločnosti LeTV pred rokom počul iba málokto. Tento rok to však táto ambiciózna spoločnosť rozbalila vo veľkom štýle. Jeden z ich top modelov, LeTV One Pro, priniesol presne to, čo aj tí najnáročnejší fanúšikovia očakávajú. Výbava zahŕňa 5,5-palcový 2K displej, procesor Snapdragon 810, 4 GB RAM, 32 GB interné úložisko, 3000 mAh batériu, 13 MPx Sony fotoaparát a Android 5.0 Lollipop s nadstavbou EUI. Nasledujúci rok môže byť pre spoločnosť ešte úspešnejší a každopádne sa máme na čo tešiť. LeTV One Pro na Slovensku kúpite už za 369 €.

OnePlus 2

OnePlus 2

OnePlus 2 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Startup OnePlus vznikol pred dvoma rokmi. Za tento čas si získala táto čínska spoločnosť ohromné množstvo priaznivcov. Po enormnom úspechu modelu OnePlus One mala ešte viac vylepšiť povesť spoločnosti nová generácia. Prvotné označenia ‘’zabijak vlajkových lodí 2016’’ sa zdalo byť veľmi povzbudivé. Prvé recenzie však ukázali chyby, ktoré OnePlus 2 zaradili až na 4. miesto v našom výbere. Na všetky vaše otázky nájdete odpovede v našej podrobnej recenzii. OnePlus 2 ponúka krásnu hliníkovú konštrukciu s ikonickou zadnou plastovou stranou, 5,5-palcový FullHD displej, procesor Snapdragon 810, 3 GB / 4 GB RAM, 16 GB / 64 GB interné úložisko, 13 MPx fotoaparát a konečne aj plnú podporu LTE v prípade medzinárodnej verzie. Za nevýhody však považujeme chýbajúcu podporu NFC a pozvánkový systém aj niekoľko mesiacov po predstavení. Slovenská cena OnePlus 2 sa v čase písania článku pohybovala na úrovni 417 €.

Huawei Mate 8

huawei-mate-8-6
Huawei ako tretí najväčší výrobca smartfónov na svete predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď pre rok 2015 medzi poslednými. Huawei Mate 8 prichádza so 6″ FullHD IPS-NEO displejom, najnovším osemjadrom Kirin 950, 3 GB / GB RAM, 32 GB / 64 GB / 128 GB vnútornou pamäťou, 16 MPx zadným fotoaparátom s OIS, prednou 8 MPx kamerou, veľkou 4000 mAh batériou a tiež najnovším Androidom 6.0 Marshmallow. Huawei Mate 8 sa zatiaľ u nás nepredáva, no predobjednať si ho môžete v e-shope iBuygou.com, kde za 32 GB verziu zaplatíte 500 €.

Na článku spolupracoval Dávid Igaz.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • ling ling

  kde je MX5? :)

  • peter

   je tam Pro 5 :)

 • stanley

  u mna best fony pre rok 2015 jednoznacne meizu pro 5 a huawei mate 8 ;-) aj ked druhy menovany je uz skor lopata teda tabletofon.. cize cakam na honor 7+ , prip huawei P9, ktore by mali mat rovnake parametre pri menskej uhlopriecke (5,5´´) ..na 3.miesto tesne za nimi by som dal xiaomi Mi note pro. v strednej triede podla mna jasne kraluje xiaomi redmi note 2 a 3(osobne by som dal prednost prave plastovej starsej dvojke koli sk/cz lokalizacii a SD karte) ..inac ponuku highendov by som doplnil este o aktualne lenovo vibe X3 ktore ste tam zabudli akosi dat-mohli by ste ho tam dodatocne doplnit(dnes som ho bol aj nazivo omrknut, musim povedat ze v bielej farbe ten uzky kov.ramcek vyzera fakt cool! ;-)

 • stanley

  …a ozaj strednu triedu-midend by bolo vhodne este doplnit modelom lenovo K3 note ;-) tiez ste nanho akosi zabudli, je to jeden z top midendov 2015 ktory by si tam rozhodne zasluzil byt

 • Sergio

  Lenovo tu nemá mezi levnějšími čínskými telefony co dělat protože je to předražená čína a šunt ;)

  • stanley

   lenovo a sunt? no neviem..ja som majitelom k3 note a rozhodne nemozem povedat zeby to bol nejaky sunt.. uplne v pohode fon, maka jak ma,takmer ziadne seknutia a to som ho ani nerootol a mam tam aj cinske bloatware od predajcu.. rootnute vraj idu este ovela lepsie

 • Norbert Barák

  Xiaomi aj Miezu -> pekné fóny, ale čo z toho keď špeciálne títo dvaja kašlú na európske LTE frekvencie, nepodporujú 800Mhz LTE, bez ktorej si LTE na väčšine územia ČR/SR nedáte.

  • Mario Kovačič

   No mne to vobec neva zijem vo velkom meste takze LTE budem mat. A ajtak je u nas v plienkach. A myslim ze nie je velmi ani o co stat kedze az LTEA je skutocna 4G siet a tam je uz lepsie poznat narast vykonu. Ale je smutne ze na nas stale kaslu. A take Xiaomi Note pro funguje na vsetky LTE a je to zalezitost softverova ze niektore nepodporuje. Len proste kaslu na nas. A uprimne to nechapem kedze EU nie je zrovna zanedbatelny trh.

   • Norbert Barák

    No, vidím, že nevieš o čom píšeš. LTE u nás v plienkach? No väčšiu hlúposť si asi napísať nemohol. Môj operátor Telekom má pokrytie 75%. V plienkach je možno trápny O2, ale nie Telekom a Orange. Ja kade chodím, tam mám LTE, takže kúpiť dnes telefón bez plnej podpory LTE je hlúposť. Takisto to o tej rýchlosti, čo si napísal, nuž vidno ze nevieš o čom to je. Kto raz zažil v telefóne LTE, už sa nechce vracať na 3G. No a mýliš sa aj do tretice, podpora LTE frekvencii vôbec nie je softvérová záležitosť. Ak teda telefón nejakú frekvenciu nepodporuje, zmenou softvéru ju nespojazdníš. Note je výnimka, to malo niektoré frekvencie vypnuté (dajú sa zapnúť veľmi krkolomným postupom), ale u iných čínskych fónov nie je osadený čip. Tak si nabudúce tému viac naštuduj.

 • Demien

  Moje topky sú Meizu a Xiaomu,, ale aj LeEco je fajn,,
  Dobré to majú aj na www.***.sk.. síce to je to pecka aj tak.. :D