Meizu už dlhšiu dobu patrí medzi tých najznámejších čínskych výrobcov. Jeho smartfóny sa stali rýchlo populárnymi vďaka výbornému pomeru cena / výkon. Meizu v lete predstavilo svoju novú vlajkovú loď Meizu MX5, ktorá za naozaj nízku cenu ponúka výkonný hardvér v prémiovom tele. Ani tento rok však spoločnosť nezabudla na vylepšenú verziu svojej vlajkovej lode, ktorou je aktuálne Meizu Pro 5. Ihneď po tom, ako Pro 5 prešiel prvými testami hrubého výkonu, bol vyhlásený za najvýkonnejší smartfón sveta doteraz.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Meizu Pro 5 vo svete smartfónov nepochybne spôsobilo veľký rozruch. Novinka od Meizu sa vďaka e-shopu iBuygou.com dostala aj do našej redakcie a my vám tak môžeme priniesť vôbec prvú slovenskú recenziu na toto zariadenie. Zaslúži si Meizu Pro 5 titul „najvýkonnejší smartfón na svete“?
Kľúčové špecifikácie Meizu Pro 5:
- Všeobecné:
- GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
- WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
- Rozmery a váha: 156.7 x 78 x 7.5 mm, 168 g
- Displej: 5,7″, kapacitná AMOLED obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 386 ppi, Gorilla Glass 3, 2.5D zakrivenie
- Čipset: Exynos 7420 (64-bit)
- CPU: Štvorjadrový 1.5 GHz Cortex-A53 & Štvorjadrový 2.1 GHz Cortex-A57
- GPU: Mali-T760MP8
- RAM: 3 GB LPDDR4 / 4 GB LPDDR4
- OS: Android 5.1 (Lollipop), FlymeOS 4.5 (testovaná verzia 4.5.4.1A)
- Pamäť: 32 / 64 GB (v prípade 32 GB verzie je pre používateľa dostupných 28,4 GB), slot pre microSD do 128 GB
- Fotoaparát: 21 MPx Sony IMX230 snímač, duálny LED blesk, detekcia tváre, HDR, laserové zaostrovanie, clona f/2.2
- Predný fotoaparát: 5 MPx OV5670 snímač, clona f/2.2, (1080p nahrávanie videa pri 30fps)
- Video kamera: 4K@30 fps, 1080p@30 fps, slowmotion 720p pri 120 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.1 LE, microUSB Type-C v2.0, OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack
- Batéria: 3050 mAh
- Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM (nanoSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov mTouch 2.1, HiFi audio, rýchle nabíjanie mCharge 2.0
Meizu Pro 5 kúpite za skvelú cenu len v e-shope iBuygou.com!
Balenie
Zvonka luxusné, zvnútra strohé
Aj keď Meizu Pro 5 patrí do vyššej cenovej kategórie, vnútro balenia je opäť strohé. Pri vyššej cene smartfónu by som v balení očakával aspoň slúchadlá, prípadne nejaký ochranný kryt. To sa však opäť nekonalo a okrem samotného smartfónu v kvalitne spracovanej krabici nájdeme len adaptér na nabíjanie, USB Type-C kábel a spinku na otvorenie šuplíka pre SIM karty.
Konštrukcia a dizajn
Prémiové celokovové telo hrubé len 7,5 mm
[/blockquote]
Rovnako, ako Meizu MX5, aj najnovšie Meizu Pro 5 prichádza s celokovovou konštrukciou, ktorá je tentokrát spracovaná ešte prémiovejšie. Pocit z používania tohto zariadenia je priam neopísateľný. Hneď po uchopení Pro 5 cítite, že ide o zariadenie tej najvyššej kvality a také aj naozaj je. Konštrukcia Meizu Pro 5 prešla niekoľkými náročnými procesmi výroby, pre ktorú boli použité najmodernejšie technológie a CNC stroje.
K ešte lepšiemu dojmu z používania prispieva zahnutá zadná strana a tenký profil, keďže Meizu Pro 5 je hrubé len 7,5 mm. S rozmermi 156.7 x 78 x 7.5 mm nie je Meizu Pro 5 žiadne kompaktné zariadenie, no vzhľadom na veľkosť displeja sú rozmery veľmi prijateľné. Aj keď je smartfón celý z kovu a je pomerne veľký, jeho hmotnosť vôbec nie je vysoká. Meizu Pro 5 váži 168 gramov.
Dominantným prvkom prednej strany je veľký 5,7“ displej, ktorý sa môže pochváliť úzkymi rámikmi po jeho bokoch. Displej prichádza s už známym 2.5D zakrivením, ktoré dojem luxusu ešte znásobuje. Meizu pri Pro 5 použilo známe ochranné sklo Gorilla Glass 3 od Corning, na ktorom som po dvoch týždňoch používania pozoroval mikro škrabance. Nad displejom nájdeme 5 MPx predný fotoaparát, primárny reproduktor pre hovory, jednofarebnú notifikačnú LED diódu, snímač okolitého jasu a tiež proximity senzor. Zaujímavejšia časť sa však nachádza pod displejom – vylepšené multifunkčné domovské tlačidlo. Toto tlačidlo opäť funguje ako hardvérové domovské, kapacitné tlačidlo späť a tiež integruje veľmi rýchly a presný snímač odtlačkov prstov, o ktorom si povieme nižšie.
Bočné strany a zadný kryt sú z jedného kusu. Ľavá strana obsahuje len šuplík pre dvojicu nanoSIM kariet, pričom jeden zo slotov je možné využiť aj ako slot pre microSD kartu, no tým samozrejme strácate DualSIM funkcionalitu. Na pravej strane nájdeme dvojtlačidlo hlasitosti a tlačidlo napájania, ktoré dostali úplne nové uloženie, čo pre používateľa znamená ešte ľahšie nahmatanie. Na spodku Meizu Pro 5 nájdeme reverzibliný USB Type-C konektor, dierky hlavného reproduktora a mikrofón určený pre hovory. Horná strana potom obsahuje len 3,5 mm audio jack a sekundárny mikrofón.
Zadná strana môže dizajnovo pripomínať iPhony amerického Apple z najnovšej 6. rady. Meizu do vrchnej aj spodnej časti zadnej strany umiestnilo predely, v ktorých sú umiestnené antény. Zadnej strane však dominuje veľká šošovka 21 MPx fotoaparátu, ktorá z tela nejaký ten milimeter vystupuje najmä kvôli tenkej konštrukcii. Šošovka je chránená odolným zafírovým sklíčkom, takže škrabance by mali byť tabu. Pod fotoaparátom nájdeme duálny LED blesk a tiež laser, ktorý výrazne pomáha pri ostrení. Zabudnúť nesmieme ani na nové logo spoločnosti Meizu.
Displej
AMOLED na 5,7-palcoch
V roku 2015 sa vo svete mobilných technológií rozmohlo veľmi jemné 2K rozlíšenie (2560 x 1440 px), ktoré do svojich vlajkových lodí „montuje“ väčšina výrobcov. Meizu sa aj napriek tomu rozhodlo svoj najnovší smartfón vybaviť „len“ FullHD rozlíšením (1920 x 1080 px), ktoré na veľkom 5,7-palcovom displeji tvorí hustotu pixelov 386 ppi. FullHD je aj na takto veľkej uhlopriečke úplne dostačujúce a čo viac, výdrž batérie ako aj výkon zariadenia stúpli. Rovnako, ako v prípade MX5, aj Pro 5 prichádza s AMOLED panelom od Samsungu, ktorý poskytuje živé farby, výborné pozorovacie uhly a veľmi dobrú čitateľnosť na slnku.
Samozrejmosťou je dokonalé zobrazenie čiernej farby. Oproti MX5 má Pro 5 viditeľne krajšie a hlavne reálnejšie zobrazenie bielej farby, ktorá je na displeji MX5 mierne zažltnutá. Teplotu farieb je potom možné upraviť v nastaveniach displeja. Výborná je aj minimálna hodnota jasu, čo oceníte pri používaní zariadenia v tme, kedy displej zbytočne neblyští do očí.
Výkon a pamäť
Výkonné monštrum
[/blockquote]
Meizu Pro 5 aktuálne nesie „titul“ najvýkonnejší smartfón na svete. Vysoký výkon v prípade tohto čínskeho monštra zabezpečuje osemjadrový procesor Exynos 7420 od Samsungu, ktorý prichádza so štyrmi jadrami Cortex-A53 s taktom 1,5 GHz a ďalšími štyrmi Cortex-A57 o takte 2,1 GHz. Procesor bol vyrobený zatiaľ najmodernejším 14 nm FinFET výrobným procesom, pričom prichádza aj so 64-bitovou architektúrou.
Procesoru v mojom prípade sekunduje 3 GB operačná pamäť RAM typu LPDDR4, no na trhu je aj verzia so 4 GB RAM. O naozaj veľmi plynulý beh aj tých najnáročnejších hier sa stará grafický čip Mali-T760 MP8 s ôsmimi jadrami a taktom 770 MHz. Meizu Pro 5 ľavou zadnou zvláda hry ako Modern Combat 5, Need For Speed: No limit či Dead Effect 2 na najvyšších detailoch. S nedostatkom výkonu sa tak pri Meizu Pro 5 určite nestretnete, všetko beží krásne a plynulo. Pro 5 tiež exceluje v hrubom výkone, teda benchmarkoch, práve ktoré ho preslávili ako najvýkonnejší smartfón. Nižšie nájdete porovnanie výkonu s konkurenciou.
TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.
Čo sa pamäte týka, k dispozícii som mal 32 GB verziu, ktorá pre používateľa reálne ponúka 28,4 GB. Táto verzia prichádza s 3 GB RAM, pričom dostupná je aj vyššia verzia so 64 GB vnútornou pamäťou a až 4 GB RAM. Meizu Pro 5 však neprichádza s klasickým pamäťovým čipom eMMC 5.0 ako všetky ostatné smartfóny. Meizu vo svojom najnovšom high-end smartfóne použilo úplne nové 16 nm pamäťové čipy UFS 2.0, ktoré sú podľa Meizu až 4-krát rýchlejšie ako klasické eMMC 5.0 čipy. Rozdiel pocítite najmä pri ukladaní napríklad dlhých 4K videí či iných objemných súborov.
Operačný systém
Starší FlymeOS 4.5 na novšom Androide 5.1
Meizu spolu s Meizu Pro 5 predstavilo aj ich novú generáciu nadstavby známej ako FlymeOS. Ide v poradí o 5. verziu, no bohužiaľ, v čase testovania smartfónu bol k dispozícii len starší FlymeOS 4.5. Výrobca ešte pravdepodobne pracuje na optimalizácii novej verzie vlastnej nadstavby pre tento smartfón, aj keď pre staršie Meizu MX5 už k dispozícii je. FlymeOS 4.5 je aj v prípade Meizu Pro 5 naozaj perfektne optimalizovaný. Všetko je nádherne plynulé, prepínanie medzi aplikáciami funguje bez zásekov a oneskorení.
Snáď najväčšou nevýhodou systému je nedokonalý preklad do slovenského a českého jazyka, keďže v telefóne nájdeme prvky angličtiny či občas aj čínštiny. V čase písania recenzie som Pro 5 testoval s najnovšou dostupnou verziu nadstavby FlymeOS 4.5.4.1A, ktorá je založená na Androide 5.1 a je skôr určená pre čínsky trh, keďže obsahuje čínske aplikácie a neprichádza s predinštalovanými Google aplikáciami. E-shop iBuygou.com vám však Google aplikácie nainštaluje a vy tak po rozbalení používate smartfón s plnohodnotným Google Play obchodom.
Po rozsvietení displeja sa zobrazí jednoduchá uzamykacia obrazovka, ktorá tiež ponúka rýchly prístup k fotoaparátu prejdením prsta sprava doľava alebo spustenie vami zvolenej aplikácie opačným gestom. Všetky aplikácie sú rozložené na domovských obrazovkách, keďže ani nadstavba Flyme neobsahuje menu s aplikáciami. Samozrejmosťou je vytváranie zložiek s aplikáciami a pridávanie widgetov na plochy. Notifikačná lišta v hornej časti ponúka skratky rýchlych nastavení a toto menu je možné aj rozšíriť. Tiež je možné jednotlivé položky medzi sebou prehadzovať. Notifikácie z aplikácií sa potom zobrazujú hneď pod skratkami. Potiahnutím prsta hore za úplný spodok displeja vysuniete menu nedávnych aplikácií, zatiaľ čo jeho potiahnutím dolu ukončíte všetky aplikácie naraz. Podržaním prsta na konkrétnej aplikácii, aplikáciu uzamknete, čo znamená, že zostane stále bežať na pozadí.
Veľmi rýchly a presný snímač odtlačkov prstov
Rovnako, ako Meizu MX5, aj najnovšie Meizu Pro 5 prichádza s multifunkčným hardvérovým domovským tlačidlom. Toto tlačidlo plní hneď niekoľko úloh. Slúži ako hardvérové tlačidlo domov, čo môžeme poznať napríklad zo Samsung Galaxy alebo iPhone smartfónov.
Keďže Pro 5 nemá okrem tohto tlačidla iné, slúži tiež ako kapacitné tlačidlo späť. Pre krok späť kdekoľvek v systéme sa teda tlačidla stačí dotknúť. A toto nie je všetko. Výrobca doň teraz integroval aj nový snímač odtlačkov prstov, ktorý nazval mTouch 2.1 a funguje naozaj perfektne, ešte lepšie ako v prípade MX5. Odomykanie pomocou odtlačku prsta je doslova brutálne rýchle a presné. Snímač dokáže odtlačok rozoznať v akejkoľvek polohe, keďže plocha sníma celých 360°. Počas používania sa mi nestalo, že by som smartfón neodomkol na prvý raz. Stačí priložiť prst a je to. Žiadne vykrúcanie prsta ani prechádzanie po tlačidle sa nekoná.
Snímač odtlačkov prstov v tlačidle sa dá tiež použiť ako zámok pre zvolené aplikácie a možné je nastaviť maximálne 5 odtlačkov. Taktiež je k dispozícii pomocou vášho odtlačku vykonávať bezpečné platby cez aplikáciu Alipay, no bohužiaľ, tie fungujú len v Číne.
Gestá a ovládanie
Nadstavba Flyme ponúka aj niekoľko gest, ktoré uľahčujú prácu so zariadením. K dispozícii je klasické dvojité poklepanie na displej pre jeho rozsvietenie a taktiež gesto potiahnutia prsta nahor pre odomknutie. Posunutím prsta nadol vysuniete notifikačnú lištu a horizontálnym posúvaním prstov po obrazovke môžete prepínať medzi skladbami. Dostupné je aj kreslenie písmen na vypnutú obrazovku, vďaka čomu po nakreslení nejakého písmena (napríklad C) sa spustí vami zvolená aplikácia (napríklad fotoaparát). Dostupných je celkovo 7 písmen.
Ak sa vám bude zdať domovské tlačidlo nepraktické alebo sa vám nedajbože pokazí, Meizu pripravilo aj softvérovú alternatívu. Tlačidlo má názov Smart Touch a ponúka mnoho funkcií. Prvou z nich je nastavenie priehľadnosti podľa svojho gusta a tiež premiestnenie tlačidla po dlhšom podržaní. Tlačidlu môžete nastaviť rôzne akcie, napríklad po kliknutí prejdete o krok späť, dvojitým kliknutím zatvoríte aplikáciu, posunutím nahor sa dostanete na domovskú obrazovku a tak ďalej.
Výbornou vlastnosťou nadstavby Flyme pre skúsených používateľov je, že rovno z nastavení Flyme účtu je možné odomknúť ROOT práva. Nepotrebujete na to žiadny program a zdĺhavý návod, stačí pár kliknutí v nastaveniach a je hotovo. ROOTom však strácate záruku, preto predtým, ako tak urobíte, to dobre zvážte.
Čo sa týka predinštalovaných aplikácií, ktoré je možné využiť aj u nás, Flyme ponúka napríklad klasický prehliadač dokumentov s možnosťou pripojenia k zdieľaným súborom na sieti, aplikáciu maľovanie či záznamník hlasu. Meizu prináša pre používateľov aj možnosť zmeny témy a k dispozícii je obchod s témami, kde nájdete platené ako aj témy zadarmo a výber je naozaj široký. Ďalšou aplikáciou, ktorú je možné využiť aj na našom území je Zabezpečenie. Aplikácia umožňuje prečistenie cache pamäte a RAM pamäte, dokáže nájsť prípadný vírus, môžete cez ňu spravovať práva ostatných aplikácií, sledovať spotrebu dát či batérie.
Výdrž batérie
3050 mAh batéria exceluje
Meizu svoju nadupanú novinku vybavilo veľmi výkonným osemjadrovým procesorom a tiež veľkým 5,7“ displejom, ktoré si žiadajú poriadnu dávku energie. Tento veľmi výkonný hardvér napája batéria s kapacitou 3050 mAh, čo sa na prvý pohľad môže zdať málo, no realita je úplne, ale úplne odlišná. Meizu Pro 5 totižto vo výdrži batérie exceluje. Bez problémov vám vydrží dva dni aj náročnejšieho používania. Pri mojom teste výdrže batérie, pri ktorom som smartfón vôbec nešetril, Pro 5 vydržalo niečo cez 1 a pol dňa, pričom displej bol zapnutý až 5 hodín a 25 minút! Zostatková kapacita batérie bola pritom stále nad 15%. Test zahŕňal neustále pripojenie na WiFi (cez 4G hotspot), prehliadanie internetu, chatovanie s priateľmi, občasné Skype-ovanie, telefonovanie, spravil som tiež pár fotiek a videí, otestoval telefón v benchmarkoch a zahral si náročné hry. Test som opakoval, pričom som sa snažil telefón využívať na rovnaké účely. Výsledok sa veľmi zhodoval, pričom ostávalo ešte 29 % batérie. Naozaj excelentná výdrž!
Meizu Pro 5 som otestoval aj v benchmarku na meranie výdrže batérie, PCMark, ktorý však neodzrkadľuje reálnu výdrž.
V prípade, že by sa vám smartfón vybil v tej najnevhodnejšej situácii (čo sa pravdepodobne nestane), môžete aktivovať jeden z predvolených šetriacich režimov. K dispozícii je Inteligentný šetriaci režim, ktorý obmedzí len niektoré funkcie smartfónu a Mimoriadny šetriaci režim, ktorý deaktivuje takmer všetky funkcie okrem telefonovania a SMS správ. Tiež prepne systém do monochromatických farieb, kedy je spotreba batérie naozaj minimálna, keďže AMOLED displeje sú pri zobrazovaní čiernej v podstate vypnuté a smartfón tak vydrží aj niekoľko dní.
Meizu Pro 5 využíva aj čip Sensor Hub, čo je koprocesor, ktorý pomáha zbierať dáta z rôznych senzorov a ďalej ich spracovávať. Tento čip slúži najmä pre odľahčenie hlavnej procesorovej jednotky, čím sa šetrí batéria a zvyšuje sa celkový výkon.
Oceňujem tiež funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaručuje nabitie smartfónu o 65 % len za 30 minút! Ak sa teda niekam ponáhľate a ostáva len pár percent, vďaka rýchlemu nabíjaniu stačí smartfónu len pár minút na nabíjačke a s Mimoriadnym šetriacim režimom Vám Pro 5 vydrží ďalších pár hodín. Rýchle nabíjanie zabezpečuje aj adaptér s výstupným prúdom 2A a napätím až 12V, zatiaľ čo klasika je 5V.
Fotoaparát
Nový 21 MPx snímač od Sony
Meizu vo svojich vlajkových lodiach používa už dlhšiu dobu fotoaparáty od spoločnosti Sony, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou. Inak to nie je ani v prípade Meizu Pro 5, ktoré prichádza s novším Sony IMX230 snímačom (MX5 disponuje Sony IMX220). Snímač prichádza s clonou f/2.2, 21 MPx rozlíšením a jeho veľkosť je 1/2.4“. Snímač už v základe prichádza s rýchlym automatickým fázovým zaostrovaním PDAF, ktoré však Meizu doplnilo ešte laserovým zaostrovaním, ktoré dopomáha hlavne pri zaostrovaní v zlých svetelných podmienkach. Výsledok? Automatické zaostrenie len za 0,17 sekundy! A nie je to len teoretická hodnota, zaostrovanie funguje naozaj veľmi rýchlo. Samozrejmosťou je potom aj HDR a duálny LED blesk. Predný fotoaparát prichádza s OmniVision OV5670 snímačom, clonou f/2.2 a nahrávaním FullHD videa.
Vlajkové lode od Meizu sa kvalitou fotografií vždy radili medzi TOP smartfóny. Inak to nie je ani pri najnovšom Meizu Pro 5, ktoré kvalitou fotografií naozaj exceluje. Fotografie sú veľmi ostré a farebné podanie je výborné. Fotografie z Pro 5 sa svojou kvalitou určite môžu radiť medzi smartfóny najznámejších značiek. Za najväčšiu nevýhodu v prípade Meizu Pro 5 považujem nemožnosť si manuálne zvoliť vyváženie bielej, čo je však chyba na strane softvéru. Fotoaparát totižto často vytváral fotografie s menej výraznými farbami. Našťastie však existujú rôzne alternatívy, ako napríklad aplikácia Manual Camera, ktorá tento problém rieši výborne. Čo sa týka fotografií za zlých svetelných podmienok, opäť sa stretávame so šumom, no kvalita fotiek sa aj v týchto podmienkach radí medzi nadpriemer.
Fotky vytvorené cez aplikáciu Manual Camera vs vstavaná aplikácia fotoaparátu
HDR vs originál (originál fotka vždy prvá)
Marko fotky
Nočné zábery
Viac fotografií nájdete v plnom rozlíšení na tomto odkaze.
Snímač Meizu Pro 5 dokáže nahrávať video v maximálnom rozlíšení 4K pri 30 fps. Dostupná je potom aj možnosť nahrávania 1080p videa pri 60 fps či spomaleného 720p videa pri už štandardných 120 fps. Meizu Pro 5 podporuje najnovší kodek H.265, ktorý nemusia podporovať staršie zariadenia a tak 4K videá z tohto smartfónu napríklad na starších počítačoch nespustíte. Nedokáže ho spracovať ani populárny video portál YouTube, ktorý ešte tento nový kodek nepodporuje.
Testovacie FullHD video:
Testovacie Slow-motion video:
Aplikácia fotoaparátu ponúka len na výšku prispôsobené prostredie. K dispozícii sú režimy ako automatický, panoráma, krása, makro či manuálny, kde si manuálne môžete nastaviť čas uzávierky, ohniskovú vzdialenosť, ISO a expozíciu. Ako som spomínal vyššie, chýba mi tu možnosť nastavenia vyváženia bielej.
Mutlimédiá
Kvalitné HiFi audio
[/blockquote]
Niet pochýb o tom, že Meizu Pro 5 je aj výborné multimediálne zariadenie. Na rozľahlom 5,7“ FullHD AMOLED displeji so živými farbami je radosť pozerať filmy či videá. Natívny prehrávač videa podporuje formáty MP4, 3GP, MOV, MKV, AVI a ďalšie, takže Pro 5 vám prehrá takmer každý film či video. Okrem toho, video môžete z prehrávača minimalizovať na domovskú obrazovku a tak napríklad popri písaní SMS správy sledovať video. Hlavný reproduktor je dosť hlasný, no zvuk je skôr plochý a navyše, jeho umiestnenie nie je zrovna najlepšie, keďže pri držaní zariadenia sa ľahko môže stať, že reproduktor zakryjete rukou.
Keď som pri tom zvuku, iná káva je to v prípade zvukového výstupu do 3,5 mm audio jacku. Meizu bolo v minulosti známe najmä výrobou kvalitných hudobných prehrávačov a lásku k nim pociťuje aj doteraz, keďže do svojich smartfónov integruje naozaj kvalitné audio čipy. V prípade Meizu Pro 5 sa jedná o HiFi audio, ktoré je zabezpečené dvojicou čipov ES9018K2M (DAC) a profesionálnym zosilňovačom OPA1612. Výstupný zvuk som testoval so slúchadlami Xiaomi Mi Headphones. Kvalitou zvuku Meizu Pro 5 budú unesený aj audiofily, keďže zvukový výstup je neskutočne kvalitný, disponuje výborným vyvážením výšok a bassov s neuveriteľnou čistotou.
Svoje hudobné albumy prehráte pomocou vlastného hudobného prehrávača, ktorý je primárne určený pre Čínu, keďže obsahuje aj online stránku s hudbou čínskych interpretov. Prehrávač samozrejme umožňuje aj prehrávanie skladieb, ktoré máte uložené v pamäti zariadenia. Tie rozdeľuje podľa Skladieb, Interpretov a Albumov. K dispozícii je tiež vstavaný ekvalizér s niekoľkými prednastavenými hodnotami. V nastaveniach zvuku si potom môžete zvoliť zo 4 režimov HiFi zvuku, ktoré prispôsobia samotný zvuk práve používanému výstupnému zariadeniu – slúchadlá do uší, náhlavné slúchadlá alebo externý zosilňovač.
Vytvorené fotografie sa ukladajú do galérie, ktorá ich automaticky zoraďuje podľa dátumu vyhotovenia. V galérii potom na druhej stránke nájdete všetky zložky, v ktorých máte uložené nejaké fotografie. K dispozícii je aj Cloud, ktorý bohužiaľ na našom území nefunguje, no využiť môžete niekoľko ďalších skvelých alternatív ako Google Drive alebo Dropbox.
Konektivita
DualSIM s neúplným LTE
Azda najväčším problémom čínskych smartfónov je podpora všetkých európskych LTE frekvencií. S rovnakým problémom sa bohužiaľ stretávame aj pri TOP modeli Meizu Pro 5, ktoré podporuje len 3 základné 4G LTE frekvencie pre európsky trh – 1800 MHz (B3), 2100 MHz (B1) a 2600 MHz (B7). Samozrejmosťou je potom aj podpora dvoch SIM kariet typu nanoSIM. Jeden zo slotov je tiež možné využiť pre pamäťovú microSD kartu.
Čo sa týka telefonovania a mobilného internetu, v Pro 5 som používal kartu od O2 pre telefonovanie a SMS a druhú kartu od Swanu pre pripojenie k internetu. Táto kombinácia v mojom prípade fungovala bezchybne a príjem signálu je veľmi dobrý, rovnako ako kvalita hovoru. 4G od Swanu som testoval v Trenčíne vo viacerých častiach a tiež v Novom Meste nad Váhom, v oboch prípadoch fungovalo 4G bezchybne.
Meizu Pro 5 ponúka tiež ďalšie moderné spôsoby pripojenia ako dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n spolu s Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.1 LE, reverzibilný microUSB Type-C v2.0 konektor s podporou OTG a GPS s AGPS a GLONASS. GPS v prípade Meizu Pro 5 funguje dokonale. Fix je veľmi rýchly, presnosť je výborná ako aj príjem signálu. Nechýbajú už klasické testy GPS-ka, pričom pri teste v aplikácii Moje Trasy poloha dosť poskakovala, no nie je to nič hrozné.
Záver
Meizu Pro 5: Najvýkonnejší smartfón na svete pre rok 2015?
Čínsky výrobca Meizu najnovším modelom Meizu Pro 5 opäť dokázal, že to so smartfónmi naozaj vie. Meizu Pro 5 je priam dokonalý smartfón, ktorý ľavou zadnou položí na kolená aj vlajkové lode renomovaných výrobcov, ktoré stoja aj o pár stoviek viac. Na tomto smartfóne sa chyby hľadajú naozaj ťažko a aj keď nejakú nájdete, je to len maličkosť.
Meizu Pro 5 ponúka prémiový dizajn s absolútne perfektným konštrukčným spracovaním. Medzi špičku sa radí aj AMOLED displej s FullHD rozlíšením, ktorý je šetrný voči batérii. Absolútnym vrcholom tohto smartfónu je výkonný Exynos 7420 procesor, ktorý v súčasnosti z Meizu Pro 5 robí najvýkonnejší smartfón na svete. A tento „titul“ si aj právom zaslúži, pretože výkon je naozaj impozantný! Pochváliť musím aj veľmi rýchly a presný snímač odtlačkov prstov, výborný fotoaparát a tiež perfektnú výdrž 3050 mAh batérie, ktorá ma na tomto smartfóne prekvapila asi najviac.
Aby som to zhrnul, Meizu Pro 5 je zatiaľ pravdepodobne najlepší čínsky smartfón roka 2015, ktorý síce stojí viac ako sme pri Číne zvyknutí, no určite sa do tohto smartfónu oplatí zainvestovať! Za skvelú cenu ho ponúka e-shop iBugyou.com, kde Meizu Pro 5 stojí niečo nad 460 € s využitím exkluzívneho zľavového kupónu Fonyzciny01.
Meizu Pro 5 kúpite za skvelú cenu len v e-shope iBuygou.com!
+Plusy | -Mínusy |
+Prémiový dizajn a spracovanie | -Neúplná podpora 4G LTE na našom území |
+Nádherný displej | -Nie veľmi dobre umiestnený reproduktor |
+Zatiaľ bezkonkurenčný výkon | -Nedokonalý slovenský preklad systému |
+Skvelý fotoaparát | |
+Perfektná výdrž batérie | |
+Veľmi rýchly a presný snímač odtlačkov prstov | |
+Cena oproti konkurencii v rovnakej kategórii |
Detailné špecifikácie Meizu Pro 5 nájdete v našom katalógu:
[aps_product id=“17795″]
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Slováci sa majú na čo tešiť. Obľúbená služba odhalila, že pridá špičkové filmy a seriály (PREHĽAD)
Aktuálne: Snímka dňa NASA je zo Slovenska. Autor zachytil dychberúce vesmírne divadlo (+FOTO)
Ide ako teplé rožky. Tento ultralacný elektromobil sa stal najpredávanejším autom
Aj Zem mala prstenec ako Saturn. Potom sa ale stalo niečo zvláštne
Odklad sa nekoná. Vývojári potvrdili dátum vydania GTA 6
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Pochová elektromobily aj spaľováky. Nový motor váži len 32 kg a má astronomický výkon
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Rusko zradil dlhoročný spojenec. Ukrajine začal posielať obrovské množstvo zbraní
- Má hviezdne obsadenie a unikátny príbeh. Nové epické sci-fi dostalo prvý trailer
- AKTUÁLNE: Výnimočná náhrada pre Slovákov. Markíza odhalila odškodné za výpadok Voyo (+ako ho získať)
-
- Pochová elektromobily aj spaľováky. Nový motor váži len 32 kg a má astronomický výkon
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Rusko zradil dlhoročný spojenec. Ukrajine začal posielať obrovské množstvo zbraní
- Má hviezdne obsadenie a unikátny príbeh. Nové epické sci-fi dostalo prvý trailer
- AKTUÁLNE: Výnimočná náhrada pre Slovákov. Markíza odhalila odškodné za výpadok Voyo (+ako ho získať)
-
- Dostal pokutu 100 000 €. Toto za žiadnu cenu nerob za volantom
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Toto NASA nikdy nedokázala. SpaceX práve prepísal históriu ľudstva vo vesmíre, teraz mieri na Mars
- Pochová elektromobily aj spaľováky. Nový motor váži len 32 kg a má astronomický výkon
- Rusko zradil dlhoročný spojenec. Ukrajine začal posielať obrovské množstvo zbraní
Nový iPhone 16 sa už predáva aj na Slovensku. Toľkoto za neho pýtajú operátori
Aktuálne: Brazília opäť zablokovala sociálnu sieť X. Toto je dôvod
Notebooky budú mať „nekonečnú“ výdrž. Intel a BOE vyvinuli špeciálny displej s frekvenciou 1 Hz
Vďaka Muskovi prefíkane odhalia neviditeľné drony. Číňania šokovali svet, takto vyhrajú každú vojnu
Ceny plynu brutálne narastú. Vláda má Slovákom vziať 500 miliónov eur
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené