Na Slovensko prichádza Renault Capture E-TECH s plug-in hybridným pohonom, uvádza automobilka vo svojej tlačovej správe.

Hybridný Capture využije motor E-TECH Plug-in, ktorý kombinuje benzínový motor a elektrický motor s inovatívnou prevodovkou. Celkovo tak bude možné hybridným Capturom prejsť na čisto elektrický pohon 65 kilometrov v meste podľa normy WLTP.

Pri jazde v kombinovanej premávke (mesto, diaľnice, okresky) je dojazd stanovený na 55 km podľa normy WLTP. Vozidlo je pritom vybavené 9,8 kW batériou s napätím 400 V, avšak do kategórie zásadnejší nevýhod patrí podpora iba 3,7 kW palubnej nabíjačky.

Bez problémov sa dá jazdiť v 100 % elektrickom režime, ktorý aktivuješ jediným tlačidlom na prístrojovej doske. Prítomný bude je aj režim prevodovky „B“, ktorý je schopný využívať rekuperáciu silnejším brzdením pri pustení plynu, a to až do rýchlosti 7 km/h.

Renault v prípade hybridného Capture deklaruje kombinovanú spotrebu 1,5 litra na 100 kilometrov, pričom vyprodukuje 32 g emisií CO2 na kilometer.

Výhodou technológie E-TECH je tiež 100 % elektrické štartovanie či maximálna rýchlosť v čisto elektrickom režime na úrovni 135 km/h. Cena nového plug-in hybridného Capture začína na sume 28 000 €, ktorá je vzhľadom na dostupné špecifikácie naozaj priaznivá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom