Počet BalíkoBoxov od Slovenskej pošty sa neustále rozrastá. Dostupné sú v mnohých mestách na Slovensku, no okrem vyzdvihnutia zásielky budeme môcť po novom na týchto miestach vyplatiť aj faktúry, ePoukazy, SIPO alebo poštové poukazy. O novinke informovala Slovenská pošta v tlačovej správe pre médiá.

Nová funkcionalita pre zaplatenie faktúr, šekov, poukážok SIPO alebo tiež platby cez Pay by square je už dostupná vo všetkých BalíkoBoxoch. Vyplatenie spomínaných poukazov je pritom rovnako jednoduché ako vyzdvihnutie zásielky. Stačí, aby klient pri výbere služby v BalíkoBoxe zvolil platbu poštového poukazu, naskenoval doklad, doplnil údaje a zaplatil kreditnou kartou.

BalíkoBoxy sú na Slovensku dostupné už nejaký ten rok, no platobné služby do nich začala pošta implementovať až v minulom roku. Postupom času sa platby rozšírili do všetkých takýchto boxov a zaplatiť je možné pomocou všetkých kariet komerčných bánk.

Pošta rozšíri sieť o desiatky nových boxov. Do konca roka

Aktuálne je pritom v prevádzke 85 BalíkoBoxov, no už do konca tohto roka sa má ich počet zvýšiť na 135 po celej republike. Najčastejšie ich ľudia využívajú pri nákupoch cez internet, kedy si objednaný tovar nechajú doručiť práve na takéto odberné miesto, z ktorého si ho v priebehu chvíle kedykoľvek vyzdvihnú. Boxy sú totiž v nepretržitej prevádzke.

Využitie BalíkoBoxov pritom za minulý rok vzrástlo v porovnaní s rokom 2018 až o 200 %. V prvom kvartáli tohto roka stúplo ich využitie o 339 % a v 2. kvartáli až o neuveriteľných 472 % v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom