Samsung už zrejme dokončuje práce na tohtoročných vlajkových lodiach, ktoré budú predstavené o mesiac a niekoľko dní. Zvyčajne to znamená ešte väčšie prúdenie zákulisných informácií do médií a Galaxy S9/S9+ nie sú výnimkou.

Po vyzradení dátumu predstavenia a príchodu na trh overeným zdrojom prichádza ďalšia nálož špecifikácií zariadení. Informácie pôvodom z Južnej Kórei hovoria predovšetkým o doteraz neznámych podrobnostiach o fotoaparátoch. A keďže vlajkové lode Samsungu v tomto smere viac než vynikajú, každý poznatok je veľmi cenný.

Foto výbava á la iPhone 7 / 7Plus

Je takmer isté, že Galaxy S9/S9+ prídu s podobným štýlom konfigurácie fotoaparátov ako iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Základné Galaxy S9 by tak malo ponúknuť jeden hlavný 12 MPx snímač s optickou stabilizáciou obrazu a väčší model Galaxy S9+ by mal mať duálny ekvivalent v konfigurácii 12 MPx+12 MPx.

Najväčšou zaujímavosťou na oboch fotoaparátoch sú však clony. K dispozícii by totiž mali byť dva režimy, a to s clonou f/1.5 alebo f/2.4. Používateľ by si teda mohol vybrať, koľko svetla má cez objektív prejsť. Táto technológia ale nie je úplne nová a ponúka ju už napríklad Samsung W2018 určený exkluzívne pre čínsky trh.

Zatiaľ čo Samsung Galaxy S9 by mal ponúknuť dva rôzne režimy clony na jednom snímači, Galaxy S9+ zrejme príde s clonou f/1.5 na prvom snímači a s clonou f/2.4 na druhom. Oba snímače budú pracovať súbežne, takže chýbať pravdepodobne nebudú ani algoritmy pre rozpoznávanie vzdialenosti a hĺbky ostrosti. Čo sa týka predného selfie fotoaparátu, ten by mal mať na oboch modeloch rovnaké rozlíšenie, a to 8 MPx.

Takmer na vlas rovnaké špecifikácie

Zdroj okrem špecifikácií fotoaparátov prezradil aj výbavu po výkonnostnej stránke. Tá je ale takmer na vlas zhodná s minuloročnými modelmi, takže najvýraznejšou zmenou zrejme bude iba nový procesor. Od Galaxy S9 sa očakáva 5.77-palcový displej, 4 GB pamäť RAM a 3000 mAh batéria. Galaxy S9+ zas má lákať na 6.22-palcový displej, 6 GB RAM a 3500 mAh batériu.

Nenechaj si ujsť
Samsung novým patentom útočí na iPhone X. Dostal nápad, ako ho poraziť vlastnou zbraňou

Predstavenie nových vlajkových lodí Samsungu prebehne s istotou na blížiacom sa MWC 2018 v Barcelone. Podľa nedávneho úniku to bude 26. februára a prví zákazníci ich dostanú do rúk už 16. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom