Len včera sme ti priniesli informáciu o tom, že DJ Koh, prezident Samsung Mobile, oficiálne potvrdil dátum predstavenia novej vlajkovej lodi. Samsung Galaxy S9 tak uvidíme už na MWC 2018 v Barcelone, ktoré prebieha od 26. februára do 1. marca.

Dnes sa na verejnosť dostala údajne oficiálne balenie Galaxy S9, na ktorom môžeš vidieť najdôležitejšie technické parametre. Je sa skutočne na čo tešiť.

Prémiová výbava

Podľa tejto správy si Samsung pre svojich fanúšikov pripravil vlajkovú loď ako sa patrí. Ako prvé môžeš vidieť informácie o displeji, ktoré hovoria, že použitý bude 5,8″ Super AMOLED panel s Quad HD+ rozlíšením. Výška zariadenia je len 146,5 mm, čo je dosiahnuté zahnutím displeja po okrajoch a super tenkými rámikmi. Na prednej strane sa nachádza ešte skener dúhovky a 8 MPx fotoaparát so zaostrovaním.

Nenechaj si ujsť!
Samsung potvrdil termín predstavenia Galaxy S9. Príde skôr ako minulý rok Galaxy S8

Pozornosť strhne predovšetkým zadný fotoaparát, ktorý bude mať rozlíšenie 12 MPx, optickú stabilizáciu obrazu a premenlivú clonu f/1.5 – f/2.4. To znamená, že sa môže mechanicky otvárať a zatvárať, a tým meniť množstvo svetla, ktoré na snímač dopadne. Podobnú technológiu pritom majú profesionálne fotoaparáty. Super Slow-mo zas značí, že Galaxy S9-ka ponúkne super spomalené zábery.

Zobraziť celú galériu (2)
Weibo - Takto funguje variabilná clona na smartfóne Samsung W2018

O kvalitný zvukový zážitok sa postarajú stereo reproduktory AKG. Kvalitné budú aj slúchadlá, ktoré vznikli takisto v spolupráci s AKG. Nechýba ani odolnosť proti vode a prachu podľa certifikácie IP68. Čo sa týka pamäte, bude mať kapacitu 4 GB, zatiaľ čo na súbory a aplikácie je k dispozícií úložisko vo veľkosti 64 GB. Ohľadom procesora nie je na obale žiadna informácia. No tak ako je zvykom, predstavené budú dve rôzne verzie. Zatiaľ čo pre USA sa bude predávať verzia so Snapdragonom, na ostatných trhoch to bude Exynos z vlastnej dielne Samsungu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom