Kancelársky balík Office 365 od Microsoftu je skvelým nástrojom pre prácu. Nie každý zákazník spoločnosti je však pripravený presunúť sa do cloudového prostredia. Softvérový gigant z Redmontu im teraz v Office 2019 prináša známe aplikácie s novými funkciami, ktorými sa sústredí aj na IT sektor.

Ukážka nových funkcií v aplikáciach balíka Office 2019 je už teraz dostupná pre firemných zákazníkov, pričom im nechýbajú možnosti, aké nájdeme aj v Office 365. Ani tu tak nie sú vynechané aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint, či Outlook. V novom Office 2019 taktiež nájdeme serverové verzie aplikácie Exchange, SharePoint, ale aj Skype v biznis verzii.

Microsoft myslí na tých, ktorí nechcú Office 365

Pravdaže, všetky aplikácie budú fungovať iba s operačným systémom Windows 10. Microsoft však neskôr predstaví aj verziu tohto balíka pre macOS. Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa kancelárie, Jareda Spatara, budú môcť používatelia s týmito vylepšeniami vytvoriť ešte viac obsahu a za kratší čas.

Nenechaj si ujsť
Microsoft v novom Office neponúkne populárnu aplikáciu. Má alternatívu

K novinkám patrí aj vylepšená funkcia ceruzky, väčšia citlivosť na jej tlak, či uhol písania. Nový Office 2019 tiež prináša lepšie analýzy, nové vzorce, grafy a funkciu „Power BI“ v programe Excel. PowerPoint zasa dostal efektívnejšie nástroje pre prezentáciu ako Morph a Zoom. Aj keď sú tieto možnosti už zahrnuté v balíku Office 365, používatelia ich nenájdu v staršom Office 2016.

Tí, ktorí tak neradi pracujú v cloude sa s nimi stretnú až v novom Office 2019, ktorý Microsoft plánuje vydať neskôr v tomto roku. Spoločnosti a firemní zákazníci si však môžu tieto novinky vyskúšať už teraz. Stačí sa jednoducho zaregistrovať na oficiálnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom