Niekedy v druhej polovici prebiehajúceho roka by sme sa mali dočkať novej verzie známeho kancelárskeho balíka aplikácií Microsoft Office. Obľúbený produkt spoločnosti z Redmondu využíva po svete množstvo používateľov, ktorých v ďalšom vydaní čaká istá zmena v ponúkaných programoch.

Kancelársky balík od Microsoftu totiž po novom neponúkne desktop program pre tvorbu a uchovávanie poznámok OneNote. Prednosť totiž dostane verzia OneNote určená pre Windows 10, ktorá bude do Office 2019 zahrnutá. Informuje portál The Verge.

Nová verzia OneNote tak bude dostupná len vo forme aplikácie pre najnovší operačný systém Microsoftu, pričom nové informácie prichádzajú aj ohľadom súčasného desktop programu OneNote 2016. Ten bude Microsoft udržovať len bezpečnostnými aktualizáciami do októbra 2020. Žiadne nové funkcie už žiaľ program nečakajú.

Len na jednom Windowse

Ešte skôr Microsoft na svojom blogu oznámil, že MS Office 2019 bude na Windowsoch dostupný len pre používateľov s operačným systémom Windows 10. Okrem toho sa chystajú verzie pre Mac aj pre predplatiteľov v službe Office 365. V novom balíčku nás teda čaká už len Windows 10 aplikácia OneNote, tešiť sa ale môžeme na množstvo nových funkcií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom