Po vynovenom prehliadači Firefox od Mozily prichádza s vylepšeniami aj Microsoft. Do svojho prehliadača Edge sa chystá implementovať vskutku zaujímavú funkciu, ktorú mnohí užívatelia isto ocenia.

Ctrl + Shift + n, toto je klávesová skratka, ktorá je veľmi dobre známa používateľom Chromu. Prehliadanie webu v takzvanom inkognito režime sa mnohokrát hodí najmä kvôli tomu, že sa ti v ňom neukladá história či heslá. No a najčastejšou situáciou, kedy nechceš, aby bola tvoja história uložená v prehliadači, je prezeranie stránok s nevhodným obsahom.

Automatická detekcia obsahu pre dospelých

Microsoft Edge si dal patentovať práve takú funkciu, ktorá bude detekovať stránky s pornom a automaticky ťa prepne do anonymného režimu. Toto je možno konečne tá funkcia, vďaka ktorej budeme Edge používať už aj na niečo iné ako len na stiahnutie iného webového prehliadača.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Microsoft Edge

Nová funkcia však bude plne konfigurovateľná. Ty si tak budeš môcť presne nastaviť, ktoré weby sa v anonymnom okne otvoria. Tiež budeš mať možnosť nastaviť si anonymné prehliadanie nezabezpečených webov, kde sa takáto funkcia hodí najmä kvôli automatickému doplňovaniu hesiel. Na detekciu takýchto webov bude Microsoft používať dáta zo známeho vyhľadávača Bing.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom