Je tomu už nejaká doba, kedy Facebook sprístupnil aplikáciu Messenger Lite pre všetkých používateľov. Postupne sa však mení na niečo, čo nikto z nás pravdepodobne nechce.

Ako hovorí aj samotný názov Lite, ide o okresanú verziu pôvodnej aplikácie Messenger. Ponúka len presne to, na čo bola vždy určená. Písanie s priateľmi, prípadne poslanie fotografií. Spočiatku bola určená len pre rozvojové krajiny so slabým pripojením k internetu, no pre jej veľkú obľúbenosť spoločnosť Facebook nakoniec ustúpila a Messenger Lite si mohol stiahnuť každý používateľ.

Pribúdanie funkcií

Aplikácia ma úspech z viacerých dôvodov. Nezaberá veľa miesta, je nenáročná na hardvér a na svoj chod spotrebuje veľmi málo energie a dát. Hlavne však nie je preplnená rôznym balastom, ktorý veľa ľudí ani nevyužíva a len ich zbytočne otravuje. Len pred pár týždňami sme ti priniesli správu o tom, ako sa aj sám šéf Messengeru vyjadril, že ich aplikácia je už priveľmi preplnená a je ju nutné okresať. Vyjadrenie je to síce pekné, no ako sa zdá, zatiaľ to funguje len opačným smerom.

Nenechaj si ujsť!
Facebook opäť vylepší Instagram. Dostane to, čo iní ponúkajú už dlhé roky

Spoločnosť Facebook sa totiž rozhodla do aplikácie Messenger Lite integrovať funkciu videohovorov. Podľa nich je videohovor kľúčovou súčasťou komunikácie a preto by nebolo rozumné, ak by ju Lite verzia neobsahovala. To však odporuje vyššie uvedeným výhodám, ktorá aplikácia ponúka. Aj keď nejde o nič strašné, ničí sa tým myšlienka, prečo bola táto aplikácia vytvorená. Koniec koncov, ak by používatelia chceli využívať všetky tieto funkcie, tak radšej siahnu po klasickej verzii. Aký je tvoj názor na zavedenie tejto funkcie? Podeľ sa oň s nami  v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom