Známa aplikácia Messenger, ktorá pôvodne slúžila ako komunikačný nástroj, sa za posledné roky výrazne zmenila. Viacero noviniek však aplikáciu zahltili natoľko, že posielanie správ priateľom je len jednou z funkcií. V tomto roku by sa to však malo zmeniť a aplikácia by mala prejsť výraznou zmenou.

Nie je častým javom, že si veľké spoločnosti dokážu priznať chybu. Aj preto veľa ľudí zaskočilo vyhlásenie šéfa vývoja Messengeru. Ten vo svojom blogu oznámil, že aplikácia sa za posledné roky natoľko zaplnila rôznymi funkciami, že je nutné niektoré odstrániť.

Masívne zjednodušenie a vyššia efektivita

David Marcus sa k spoločnosti Facebook pripojil v roku 2014, aby viedol vývoj aplikácie Messenger. Odvtedy sa aplikácia masívne rozrástla a používa ju cez 1,3 miliardy ľudí. Počas svojho vývoja sa však z jednoduchej aplikácie na posielanie správ zmenila na nepoznanie. Pribudla možnosť posielania peňazí, hranie hier, príbehy a kopec ďalších, čím sa postupne vystrácala pôvodná myšlienka celej aplikácie.

V tomto roku tak môžme očakávať výrazne zjednodušenie celej aplikácie. Ako sa ďalej vyjadril šéf vývoja David Marcus, niektoré nové funkcie sa nestretli s dobrou spätnou väzbou. Ktoré však mal na mysli odmietol komentovať. Pravdou je, že aplikácia bola natoľko objemná, až bola spoločnosť Facebook nútená vydať aplikáciu Messenger Lite, ktorá obsahuje len základné funkcie pre zasielanie správ.

Nenechaj si ujsť!
Facebook Messenger skrýva tajomstvo, o ktorom si doteraz určite nevedel

Prvotne mala byť dostupná len v rozvíjajúcich krajinách, kde je slabé a pomalé internetové pripojenie. No vďaka veľkému záujmu bola aplikácia sprístupnená aj pre ostatné trhy. Sme veľmi zvedaví, akými zmenami Messenger prejde a či sa naplnia slová Davida Marcusa a aplikácia naozaj prinesie výrazne zjednodušenie. Ktoré funkcie by si ty rozhodne odstránil? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom