Zdrojové súbory aplikácie Instagram odhalili pripravované funkcie, pomocou ktorých budú používatelia s priateľmi môcť komunikovať po vzore Snapchatu, či Messengeru. 

Po rokoch vývoja pribudli mnohým aplikáciám skvelé funkcie, bez ktorých by sme si dnes nevedeli ich používanie ani predstaviť. K základnej výbave sociálnych sietí samozrejme patria aj hlasové hovory či videohovory. Facebook preto svojim používateľom tieto možnosti ponúka nielen v Messengeri, ale aj v aplikácii WhatsApp. Jeho Instagramu však tieto funkcie doteraz chýbali, no to sa má o pár mesiacov zmeniť.

Instagramu pribudnú volania a videohovory

Tieto zmeny boli odhalené priamo pomocou súborov v aplikácii. Keďže ide o nové funkcie, Instagram ich musí najprv dôkladne otestovať, než sa sprístupnia pre širokú verejnosť. Súbory „action_call“ a „video_call“ sa však o pár mesiacov majú stať bežnou súčasťou tejto aplikácie, ktorá tak opäť raz niečim „novým“ zaútočí na konkurenčný Snapchat. Aj keď sú tieto súbory jasným dôkazom o pripravovaných zmenách, hovorca tejto sociálnej siete odmietol na otázky reagovať.

Nenechaj si ujsť
Toto je nová sociálna sieť, ktorá je obrovským fenoménom. Opravuje aj najväčšiu chybu, ktorú nenávidia na Instagrame

V každom prípade bolo tajomstvo Facebooku odhalené a týmto krokom sa spoločnosť snaží narobiť Snapchatu vrásky na čele. Táto aplikácia už spomínané funkcie ponúka nejaký čas, no kvôli posledným veľkým zmenám v nej má Instagram šancu ukradnúť mu zopár fanúšikov. To, či používatelia budú s radosťou využívať radšej volania v tejto aplikácii, alebo v Snapchate, zatiaľ nie je isté. Instagram sa napriek tomu snaží získať si väčšiu pozornosť a priniesť svojim verným všetky funkcie, s ktorými sa môžu stretávať aj v iných aplikáciách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom