Koncom jesene minulého roka sa niektorí používatelia stretli s novým dizajnom aplikácie Messenger, ktorú Facebook v tej dobre ešte len testoval. Kvôli tomu sa mohlo prostredie behom chvíle vrátiť do pôvodnej podoby, ktorá sa mnohým pozdávala viac. Napriek prvotnej vlne kritiky sa Facebook rozhodol oficiálne sprístupniť Messenger s novým dizajnom všetkým používateľom.

Dlho zaužívaný dizajn aplikácie Messenger bol medzi používateľmi už poriadne dlhú dobu a Facebook sa tak rozhodol, že nastal čas na jeho oživenie. Niekoľko mesiacov bola vyvíjaná verzia, ktorú sme mohli okúsiť aj v závere minulého roka. Premenou prešiel celý dizajn aplikácie, ktorý sa teraz dostáva prostredníctvom serverovej aktualizácie na všetky smartfóny. Hoci sa mnohým nové zmeny nepáčia, tomuto dizajnu sa zrejme nevyhnú.

Redizajn Messengera je oficiálne tu

Celé prostredie Messengera bolo teraz zjednodušené, pričom dominantným prvkom je výrazné biele pozadie, spolu s hrubým písmom. Bližšie sme sa novým zmenám v tejto aplikácii venovali aj v samostatnom článku. Obsah nového Messengera je však pre mnohých príliš veľký, s čím môžu mať problém najmä smartfóny s malou uhlopriečkou displeja. Kvôli silnému bielemu pozadiu taktiež nebude vôbec príjemné otvárať aplikáciu v nočných hodinách, kedy dá očiam poriadne zabrať.

Nenechaj si ujsť
Takto bude vyzerať zbrusu nový Messenger s tmavým režimom. Facebook spustil finálne testovanie

Tieto zásadné zmeny ale rozdelili používateľov na dva tábory. Jedna časť ľudí nové vylepšenia schvaľuje, no tá druhá za ne Facebook odsúdila a najradšej by vrátila späť pôvodný dizajn Messengera. Po oficiálnom spustení aktualizácie aplikácie už ale nemáme na výber. Jediným spôsobom ako zmenšiť traumu z bieleho pozadia bude neskôr nový „Dark Mode“, na ktorom spoločnosť pracuje. Do Messengera by však mala neskôr zavítať aj funkcia pre odstraňovanie správ z konverzácie, avšak len do stanoveného časového limitu.

Dovtedy sa však používatelia budú musieť zrejme zmieriť s novou podobou Messengera. Ak tento dizajn do tvojho smartfónu ešte nezavítal, môže sa tak stať už čoskoro. Šírenie novej aktualizácie dizajnu cez servery prebieha postupne a nie každý si teraz môže vychutnať nové gradient farby v konverzáciách. Spoločnosť nedávno priniesla aj vylepšenia fotoaparátu, s ktorými môže používateľ pri fotení využiť nové efekty a funkcie, čím chce zlepšiť zážitok z používania tejto aplikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom