Aplikácia Messenger sa stala neoddeliteľnou súčasťou komunikácie používateľov Facebooku, ktorí ju využívajú na každodennej báze. Občas však nastanú situácie, kedy by niekto rád vzal späť odoslanú správu, no tá už bola doručená adresátovi. Po dlhom čase svitá nádej na neodoslanie nechcených správ, ktoré bude môcť Messenger vrátiť späť v novo testovanej možnosti.

Podobnú funkciu môžeme nájsť aj v aplikácii WhatsApp, ktorá ju používateľom priniesla ešte v závere minulého roka. Dlhý čas však táto užitočná možnosť chýba Messengeru od Facebooku, ktorý ju používateľom sľúbil už pred nejakým časom. Doteraz sme tak len márne čakali na aktualizáciu, ktorá by túto novinku priniesla. Spoločnosť však zrejme na svoje záväzky nezabúda a do tejto četovacej aplikácie nakoniec predsa len spomínanú funkciu zrejme vloží.

Messenger čakajú veľké vylepšenia

Odhalili to najnovšie snímky obrazovky priamo z aplikácie, kde bude môcť používateľ do určitého času vrátiť späť poslanú správu, ktorá sa funkciou „Unsend“ odstráni aj z konverzácie druhej strany. Zároveň ostane zachovaná možnosť odstránenia správy z vlastného okna v čete, no druhá strana ju stále uvidí. Takúto funkciu by uvítali mnohí používatelia, ktorí sa už neraz ocitli v situácii, kedy chceli vrátiť späť to, čo v Messengeri napísali. Zdá sa, že im to Facebook čoskoro umožní.

Nenechaj si ujsť
Facebook pracuje na novej umelej inteligencii. Má rozlíšiť urážlivé meme obrázky

Zatiaľ má ísť len o testovanie a nie je isté, kedy toto vylepšenie zavíta medzi širokú verejnosť. V každom prípade nedá spoločnosť pri používaní funkcie úplnú slobodu a na vymazanie správy bude mať každý určitý čas. Po jeho uplynutí už nebude možné vziať späť to, čo už bolo poslané. Popri tejto možnosti však má Facebook testovať aj nové nálepky v rozšírenej realite, ktoré budú obohacovať konverzácie ľudí. Tie by mohli skrášľovať aj nové gradient farby v rôznych kombináciách.

Na tieto novinky upozornila Jane Manchun Wongová na Twitteri. Aj keď nebolo potvrdené, že sa všetky spomínané vylepšenia do Messengera nakoniec dostanú, Facebook by ich využitím mohol osviežiť svoju najpopulárnejšiu četovaciu aplikáciu. Tá prešla veľkými zmenami už pred nejakým tým časom a nové funkcie, spolu s vylepšením dizajnu, by jej prospeli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú