Facebook už dlhé týždne sľubuje mnohé vylepšenia svojej četovacej aplikácie, ktorá mala prejsť zásadnými vylepšeniami dizajnu, ale aj funkcií. Avizovaný Messenger sa dostal aj k nám, aby ukázal svoje novinky, no na viacerých smartfónoch sa jeho podoba vrátila do pôvodného stavu.

Počas včerajších hodín mohli majitelia Android smartfónov a iPhonov zaznamenať zmenu, na ktorú sa Facebook tak dlho pripravoval. Prostredníctvom serverov totiž priniesol vylepšenú podobu Messengera aj na Slovensko. Žiadna aktualizácia aplikácie tak nebola potrebná a nový vzhľad sa používateľom ukázal po jej opätovnom otvorení. Nová verzia s označením Messenger 4 odhalila zásadné zmeny, ku ktorým pribudnú ďalšie aj v najbližších týždňoch.

Ešte jednoduchší Messenger s mnohými novinkami

Vydanie novej verzie tejto najpopulárnejšej četovacej aplikácie už bolo na spadnutie a Facebook tak po dlhom čakaní splnil používateľom to, čo sľúbil. Už včera si tak mohli Slováci vychutnať všetky vylepšenia. Miesto 5 kariet v spodnej lište tam nájdeme 3 základné karty pre čet, zoznam online priateľov a kartu s ikonou kompasu, ktorá vyhľadáva pre používateľa rôzny obsah, od filmov, až po hry. Ikona fotoaparátu sa presunula do hornej časti aplikácie.

V prostredí konverzácií si teraz môže každý zvoliť aj niektorú z nových gradient farieb, ktorá sa pri posúvaní bude meniť. Hlavná ponuka zasa obsahuje pri ikone kontaktu aj dobu, počas ktorej nebol online. Všetky tieto novinky prišli do mnohých smartfónov len prostredníctvom serverov, ktoré riadili zmenu zo starého na nový dizajn. Mnoho používateľov však po krátkej chvíli o nový Messenger prišlo a aplikácia sa im znenazdajky vrátila do pôvodnej podoby.

Nenechaj si ujsť
Facebook testuje pre Messenger funkciu, ktorá môže mnohým „zachrániť krk“

Príčina tejto kurióznej situácie zatiaľ nie je známa, no je možné, že Facebook ešte potrebuje zopár detailov doladiť a všetky novinky nemuseli fungovať správne na každom smartfóne. Po príchode novej verzie aplikácie pre Honor Play totiž chýbala grafika gradient farieb, aj keď sa ich zmena v čete prejavila u príjemcu správ. Spoločnosť tak preto v mnohých prípadoch mohla novú verziu Messengera stiahnuť, aby vylepšila chýbajúce nedostatky.

Šírenie novej podoby aplikácie pritom prebieha vo vlnách, a tak tieto novinky ešte nemusel zaznamenať každý. V priebehu niekoľkých dní, respektíve týždňov, by malo dôjsť k plošnému prechodu na nový dizajn a do aplikácie sa pridajú aj ďalšie funkcie. Medzi nimi by sme mali nájsť tiež tmavý režim, ktorý dokáže smartfónom s OLED displejom výrazne ušetriť batériu. Nateraz si tak musia zatiaľ niektorí používatelia ešte vystačiť so starým Messengerom, ktorý však už čoskoro znova nahradí jeho novšia verzia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú