Facebook znova aktualizuje svoju četovaciu aplikáciu Messenger a prináša do nej niekoľko vylepšení súvisiacich s fotografovaním.

Prvou novinkou je podpora funkcie pre selfie snímky s rozmazaným pozadím. Bokeh efekt je dnes často využívaným prvkom a Facebook ho umožní vytvárať priamo vo svojej aplikácii. Smartfón pritom nemusí disponovať žiadnymi špeciálnym hardvérom ani funkciami. Postačí štandardná predná kamera a o ostatné sa postará softvér. Teda ide o riešenie, ktoré pri predných kamerách vídame bežne a dnes ho ponúka väčšina nových smartfónov.

Facebook

Druhou novinkou je podpora Boomerang videí, ktoré poznáme napríklad z Instagramu. Používatelia tak s novou aktualizáciou môžu natáčať krátku video sekvenciu, ktorá sa bude opakovane prehrávať v normálnom a spätnom režime. Messenger tak bude po novom podporovať celkovo päť režimov pri používaní fotoaparátov: normálny, video, text, boomerang a selfie.

Rozšírená realita s novými funkciami

Novinkou je aj funkcia súvisiaca s prvkami rozšírenej reality. V Messengeri je už dlho možné rozposielať nálepky s rôznou tematikou, pri nich sa odteraz bude zobrazovať ikona fotoaparátu. Po jej zvolení používatelia získajú možnosť pridať tieto nálepky na snímky zachytené kamerou smartfónu. Ide teda o ďalšiu funkciu s prvkami rozšírenej reality, ktorými je známa najmä aplikácia konkurenčnej platformy Snapchat.

Facebook už pred dvomi mesiacmi oznámil veľký redizajn Messengera a nové prvky majú byť implementované v súlade s nastaveným trendom. Aktualizácia sa k používateľom dostane už dnes, takže ju môžeš očakávať, prípadne je možné, že nové funkcie už máš k dispozícii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom