Najväčšia sociálna sieť sveta sa chystá vylepšiť svoj obľúbený Messenger. Po nedávnom teste nového dizajnu sa spoločnosť rozhodla zmeniť prostredie z klasického bieleho na čierne, ktoré však ešte nie je dostupné pre všetkých. Facebook spustil test funkcie „Dark Mode“ pre svoj nový Messenger, ktorú si aktuálne môžu vyskúšať len používatelia v niekoľkých krajinách.

V posledných mesiacoch sa Facebook rozhodol experimentovať s dizajnom svojej aplikácie Messenger, ktorá prešla viacerými zmenami. Ešte pred koncom minulého roka sa aj používateľom na Slovensku ukázal Messenger v novom šate, ktorý priniesol zmenené rozloženie ikon, nové dizajnové prvky a do konverzácií aj gradient farby. Novinku si však mnohí používatelia dlho neužili, pretože v mnohých prípadoch sa vylepšený dizajn stratil a vrátila sa pôvodná podoba aplikácie. Teraz sa Facebook pripravuje na ďalšie zmeny.

Messenger sa zahalí do tmavého prostredia

Najnovšie správy odhalili, že spoločnosť začala s testovaním dlho žiadanej funkcie, ktorá zahalí prostredie tejto aplikácie do čiernej farby. Prvé informácie, spolu so snímkami obrazovky, priniesla na Twiterri  Jane Manchun Wongová, podľa ktorej nie je aplikácia ešte pripravená pre oficiálne vydanie medzi všetkých používateľov.

Nový „Dark Mode“ si tak zatiaľ môžu vychutnať iba používatelia vo vybraných krajinách, ktorých zoznam však nie je známy, no doteraz sa medzi ne nezaradili Spojené štáty, Austrália a ako môžme vidieť, tak ani Slovensko.

Na priložených snímkach obrazovky však funguje tmavý režim v novej verzii Messengeru. Je teda možné, že si Facebook pripravuje veľkú aktualizáciu tejto aplikácie, v ktorej prinesie všetkým používateľom nielen predtým testovaný dizajn, ale aj „Dark Mode“.

Nenechaj si ujsť
Významné novinky: Messenger prichádza s novými spôsobmi, ako môžeš využiť fotoaparát

Ten bude podľa aktuálnych informácií možné aktivovať po kliknutí na fotografiu používateľa v ľavom hornom rohu aplikácie. Prebiehajúce testovanie však potvrdzuje aj hlásenie, ktoré sa zobrazuje vybraným testerom po zapnutí funkcie, kedy sa zjaví okno s názvom „Work in progress“.

Zatiaľ nie je známe, kedy Facebook oficiálne tieto vylepšenia sprístupní pre všetkých. Po zverejnení nového Messengera sa však môžeme tešiť na úplne tmavé prostredie, ktoré vystrieda biele pozadie, vďaka čomu môže byť komunikácia v noci menej náročná pre náš zrak. Nateraz nám neostáva nič iné, len čakať, kým sa v Obchode Play a App Store objaví nový update ohlasujúci príchod testovaných vylepšení.

Čo povieš na nový vzhľad Messengera?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom