Diablo 2 dodnes patrí k najlepším kúskom, ktoré Blizzard vypustil. Dlho sa hovorilo o tom, že sa hra, podobne ako napríklad Warcraft 3, dočká remasterovanej verzie s novým grafickým kabátom, podľa Gamepur sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nič podobné nestane.

Aj keď Diablo 2 Remastered nebolo nikdy oficiálne potvrdené, v zákulisí sa o prácach na hre hovorilo takmer ako o hotovej veci. Niet preto divu, že kopec fanúšikov dnes už takmer 20-ročnej RPG legendy očakávalo ohlásenie hry priamo od vývojárov na nedávnom Blizzcone. Na ňom sme sa dočkali ospravedlnenia za kontroverzie ohľadom udelených banov a veľkolepého ohlásenia Diablo 4, ohľadom remasterovanej verzie „dvojky“ však nepadlo ani slovo.

Dôvodom podľa Eteknix je, že Diablo 4 má byť zasadením a atmosférou podobné práve druhej časti populárnej série. Zdroj z Blizzardu preto hovorí, že Diablo 2 Remastered v istom zmysle stratilo svoj význam, keďže v konečnom dôsledku by si s plánovaným štvrtým dielom iba konkurovalo.

Bliizard sa k Diablo IV stavia ako k reštartu celej značky. Kto sa tešil na remake Diablo II a úplne novú hru Diablo, bude spokojný. V základe totiž ide o kombináciu oboch. Diablo II Remake/Remaster bol plánovaný. Potom si ale všetci uvedomili, že by bolo lepšie úplne značku reštartovať a spojiť fanúšikov a ich požiadavky do jedného obrovského balíka.“

Zdroj, z ktorého informácie pochádzajú, zároveň odporúča pozerať sa na celú záležitosť ako na posledný God of War. Ten do istej miery znamenal reštart celej série, predstavil nových bohov, prostredie i postavy, zároveň bol ale postavený na predchádzajúcich dieloch a vo veľkej miere rešpektoval atmosféru pôvodnej hry.

Niečo podobné by sme preto mohli vidieť aj pri Diablo IV. Ak by to s novou časťou chystaného RPG dopadlo podobne ako pri Kratosovi, vôbec by to nemuselo byť na škodu. Nový diel jednej z najpopulárnejších hier všetkých čias je však stále v nedohľadne, pozri si aspoň TOP 10 hier, ktorými si skrátiš čakanie na jeho vydanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom