Tak snáď si týmto kúskom Blizzard konečne upraví svoju pošramotenú povesť u fanúšikov. Ako sa očakávalo, na Blizzcone ohlásili dlho očakávané pokračovanie RPG Diablo a fanúšikovia sú z odklonu od tretieho pokračovania nadšení. Akých zmien sa dočkáme?

Celá hra pôsobí temnejším, satanickejším a celkovo atmosférickejším dojmom. Cítime sa, ako keby sme sa presunuli späť do roku 2000 a opäť raz prvýkrát spúšťali legendárnu dvojku. Atmosféricky pôsobiaca hrateľnosť nám túto ikonickú RPG záležitosť náramne pripomína a nemalý fakt na tom zohráva aj zasadenie.

Ako v dvojke, tak aj tu sa pozrieme do daždivých pralesov, ľadových plání, piesočnatých dún a dokonca aj do močarísk. Nepripomína ti to jednotlivé akty Diablo 2?

Z herného hľadiska sa zmení toho viac než dosť. Aj keď to znie srdcervúco, v podstate pôjde o MMO, zasadené do už tradične otvoreného, generovaného sveta Sanctuary. Mestá budú fungovať ako sociálne huby, kde budeš môcť komunikovať s ostatnými hráčmi a následne sa dohadovať na love špeciálnej, časovo obmedzenej príšere alebo démonovi. Sľubované PVP bude zasadené do svojich špecifických oblastí, kde by si si prechod medzi nemal ani všimnúť. Ak už vravíme o prechádzaní svetom, tak novinkou budú kone, a teda zvýšená dynamika pohybu po hernom svete.

Diablo 4 bolo už tradične ohlásené kvalitným, takmer desaťminútovým CGI kinematickým trailerom a následnou hrateľnou ukážkou. Tento priestor autori využili nielen na odhalenie troch základných povolaní, a to barbara, druida a čarodejníka, ale ukázali aj príbehové zasadenie a najmä veľkolepo predstavili nového pána temnôt.

Nenechaj si ujsť
Legendárne GTA: Vice City oslavuje 17 rokov

Tentokrát to bude pani a ako sa predpokladalo, tak ňou bude kráľovnách všetkých sukúb a dcéra Mefista, démonická Lilith. Dátum vydania samozrejme známy nie je, ale potvrdené sú PS4, Xbox One a kultová fanúšikovská základňa na počítačoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom