Tohtoročný Blizzcon je za nami a aj keď sa niesol v oslavnej atmosfére hlavne vďaka ohlásenému Diablo 4, nezabudlo sa ani na kauzu zabanovaného profesionálneho hráča. Blizzard sa ešte na úvode fanúšikom ospravedlnil a dodal, že štúdio rešpektuje názory ostatných. Iný názor na to má však jeden zo zabanovaných streamerov, ktorý následne kontaktoval web pcgamer.com.

J. Allen Brack, prezident spoločnosti Blizzard, otvárací ceremoniál tohtoročného Blizzconu okorenil o pár vlastných replík, odkazujúcich na minulé kontroverzné kroky spoločnosti. V konečnom dôsledku si vinu priznali a odkazujú fanúšikom, že si ich názory vážia. Rozdielny postoj má však jeden zo zabanovaných moderátorov, ktorý k svojmu trestu došiel tak nejak nechcene.

Ten aj po šiestich mesiacoch ostáva naďalej mimo blizzardovských služieb. Keďže kontaktoval etablovaný web pcgamer.com, tí svoje otázky ďalej smerovali k samotnému prezidentovi Blizzardu.

Okrem cielenej manažérskej omáčky, Brack potvrdil, že trest dvoch moderátorov a samotného Blitzchunga nezrušia. Podľa jeho slov k zákazu nedošlo v kontexte vyjadrenia politického názoru, keďže ako niekoľkrát povedali, Blizzard si názory svojich fanúšikov a zamestnancov cení a necháva im voľný priechod.

Nešlo o obsah správy, ale o jej načasovanie…

Dôvod, prečo trojica ostáva aj naďalej mimo hru je kvôli nešťastnému načasovaniu. Rozhovor po turnaji bol určený len na vopred stanovené účely a tým Brack myslí hry, súťaž a priebeh turnaja. Výkrik hesla aktuálnych hongkongských protestov v tom nehrá vraj žiadnu rolu.

Nenechaj si ujsť
Autor jednej z najlegendárnejších hier na PS4 si vie predstaviť, že príde aj na PC

Ako to vnímaš ty? Veríš prezidentovi takéhoto obrovského kolosu jeho vyjadrenie a aj to, že ak by išlo o úplne inú tematiku s rovnakým načasovaním verdikt by bol rovnaký?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom