banner-le-max-2LeEco poznáme ako mladého výrobcu smartfónov, ktorý sa však angažuje aj v iných technologických odvetviach. Najnovšie správy hovoria, že spoločnosť má v spolupráci so strategickým partnerom Faraday Future predstaviť elektrické auto, ktoré príde na svet v januári 2017.

Okrem smartfónov môžeme vidieť, že sa LeEco zapája aj do výroby iných technologických noviniek. Najnovšou z nich bude elektrické auto, ktoré v spolupráci s Faraday Future predstaví už v prvom mesiaci nasledujúceho roka. Prvé rendery tohto auta odhalil samotný CEO spoločnosti, Jia Yueting. Na teaseroch môžeme vidieť futuristické auto budúcnosti, zachytené z prednej a zadnej strany. Aj keď sa zdá, že ide o auto ako vystrihnuté zo sci-fi filmu, jedná sa o reálny model, ktorý už na prvý pohľad zaujme svojim aerodynamickým dizajnom.

TIP: Čínsky zabijak elektrických Tesla áut LeEco LeSee: Toto sú všetky jeho funckie

Prednú aj zadnú časť obsadili krásne svetlomety, ktoré sa tiahnu po celej šírke. Po dĺžke bočných strán od prednej až po zadnú časť umiestnili dizajnéri dvere. Je to vôbec poprvýkrát, kedy môžeme vidieť podrobnejšiu podobu auta, pretože prvé, menej presné rendery, boli uvedené ešte v auguste. Nový elektromobil Faraday Future bude čisto elektrické SUV s maximálnym dojazdom až 482 km na jedno nabitie. Premiéru teda bude mať už za menej ako mesiac, konkrétne 3. januára na výstave CES v Las Vegas, kde sa dozvieme aj ďalšie atribúty.

TIP: CES 2016: Faraday Future FFZERO1 je futuristické monštrum s 1000 koňmi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP