banner-letv-one-proCelosvetový veľtrh spotrebnej elektroniky, CES 2016, je v plnom prúde. Asi najzaujímavejším predstavením sa dnes pýšil startup Faraday Future, ktorý predstavil priameho konkurenta pre elektromobil Tesla. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť síce sídli v Californii, no mecenášom všetkých výdavkov je čínskych miliardár Jia Yueting, ktorý stojí napríklad aj za nádejnou spoločnosťou LeTV. Samotný koncept futuristického auta je vybavený elektromotorom s výkonom 1000 koní. Maximálna rýchlosť je odhadovaná na 321 km/h a z 0-100 zrýchli pod 3 sekundy.

FF_CES_Racecar_1440x1440_Exterior_03_Full (Medium)

Celkový dizajn je prepracovaný do každej maličkosti a na karosérii nájdeme rôzne aerodynamické vylepšenia, chladiče batérií a samozrejme uhlíkové vlákna. Čerešničkou na torte je modulárna karoséria, ktorá dáva potencionálnemu zákazníkovi takmer voľnú ruku pri výbere.

FF_CES_Racecar_1440x1440_Exterior_02_Full (Medium)

Interiér disponuje bezpečnostným systémom Halo, ktorý sa pri havárii stará o krk a hlavu vodiča. Vnútri nájdeme taktiež helmu, ktorá obstaráva kyslík a vodu. V strednej časti palubovky sa nachádza multimediálny systém, ktorý vypočítava vodičove biometrické dáta. Zaujímavosťou je aj miesto pre smartfón, ktorý sa vkladá priamo do volantu. Bohužiaľ, pravdepodobnosť sériovej výroby je veľmi malá. No pri pohľade na tento koncept vidíme, kam by sa mohol uberať automobilový priemysel v najbližších rokoch. O tom, že to spoločnosť myslí vážne, svedčí aj nová továreň, ktorú stavia v americkom štáte Nevada a bude stáť 1 miliardu dolárov.

FF_CES_Racecar_1440x1440_Interior_03_Full (Medium)

ffzero1-2

ffzero1-1 (Small)

Zdroj: Gizmochina.com, Theverge.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP