Facebook ako najväčšia sociálna sieť na svete spája milióny ľudí, ktorí vďaka nemu môžu zdieľať svoje zážitky a komunikovať navzájom. Spoločnosť Marka Zuckerberga však na jeseň minulého roka reagovala na požiadavky používateľov, ktorí chceli vidieť viac príspevkov od svojich priateľov. Do prostredia webovej, ale aj mobilnej aplikácie sa na sklonku roka 2017 dostal Prieskumník, ktorý ľudí rozdelil na dva tábory.

Neustále zmeny na Facebooku majú vyhovieť najmä samotným používateľom, čo bolo tiež prvotnou myšlienkou posledného veľkého testu, ktorého sa (žiaľ) zúčastnili aj Slováci. Jedného dňa tak do tejto sociálnej siete pribudlo tlačidlo „Prieskumníka“ s ikonou malej rakety. Táto funkcia oddeľovala verejný obsah od toho súkromného, keďže používatelia Facebooku povedali, že chcú viac obsahu od priateľov. Spoločnosť to však zrejme zle pochopila, a tak vznikol jeden veľký test s neúspešným záverom.

Zbohom, Prieskumník!

Po mesiacoch trpezlivého testovania Prieskumníka na Slovensku, Srí Lanke, v Srbsku, Guatemale, Bolívii a Kambodži tak Facebook predsa len uznal, že nejde o vítanú funkciu. O budúcnosti Facebooku a jej prístupu k samotným používateľom padlo niekoľko slov aj počas konferencie Code Media 2018. Práve tam sa prvýkrát objavili reálne informácie o ukončení tohto testovania. Adam Mosseri, šéf pre vývoj Noviniek Facebooku, vtedy prezradil, že už do pár týždňov spoločnosť môže vyhodnotiť výsledky.

Nenechaj si ujsť
Facebook historicky po prvýkrát prichádza o používateľov, ktorí na ňom trávia omnoho menej času

Na ďalšie rozhodnutia sme však nemuseli čakať príliš dlho, pretože už od začiatku testovania bolo zrejmé, že sa takéto oddelenie obsahu nepozdáva mnohým používateľom. Facebook teraz znova vypočul ich priania a kontroverzný Prieskumník teda definitívne skončil.

Dospeli sme k záveru, že funkcia „Prieskumník“ nebola správnym spôsobom, ako môžu používatelia na Facebooku objavovať nový obsah.“- Adam Mosseri.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Facebook

Tento týždeň sa tak nesie v znamení ukončenia testu, ktorý nepotešil milióny používateľov. Každý z nich by však mal už v týchto chvíľach prezerať svoju nástenku Noviniek na Facebooku v podobe, akú poznal predtým. Veľké testovanie je teda na konci a všetko sa tak môže vrátiť do starých koľají. Bude ti Prieskumník na Facebooku chýbať, alebo preferuješ všetok obsah v karte Noviniek? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom