Polestar, dcérska značka švédskeho Volva, ktorá je zameraná výlučne na elektromobily, oficiálne oznámila, že začne s výrobou modelu Precept, informuje InsideEVs. Medzi jeho konkurenčné modely patrí najmä Tesla Model S či Lucid Air.

Koncept elektromobilu, ktorý bude softvérovo kompletne poháňaný Androidom, predstavil Polestar vo februári tohto roku. Precept síce mal v tom čase ešte množstvo nevyjasnených otázok, ako napríklad jeho parametre či veľkosť batérií, no všetky dôležité informácie sme zhrnuli v samostatnom článku.

Ako to však pri konceptoch bežne funguje, nebolo jasné, či sa niekedy vôbec dostane do sériovej výroby. Ako informuje The Verge, tento týždeň Polestar túto otázku definitívne vyriešil, keď oznámil, že model Precept sa skutočne začne vyrábať. Thomas Ingenlath, generálny riaditeľ Polestar, uviedol, že len na základe dopytu verejnosti po Precepte sa ho rozhodli začať vyrábať sériovo.

Výroba bude prebiehať v úplne novom závode v Číne, ktorého výstavba sa momentálne plánuje. Tento závod bude nielen uhlíkovo neutrálny, ale aj jedným z najinteligentnejších výrobných závodov na svete. Vývoj vozidla zatiaľ prebieha vo Veľkej Británii, pričom už na ňom pracuje viac ako 130 ľudí.

Prečítaj si tiež
Hlavný konkurent Tesly poráža Model S v ďalšej disciplíne Šprint na 400 m takmer rovnako rýchlo ako Ferrari LaFerrari

Zmes udržateľných materiálov

Sedačky v Precepte sa majú postarať o zníženie plastového odpadu až o 80 % a tiež zníženie hmotnosti vozidla o celých 50 %. V koncepte boli sedadlá vyrobené za pomoci technológie „3D-pletenia“ z recyklovateľných PET fliaš, pričom bočné vedenie a opierky hlavy sú vyrobené z recyklovaného korkového vinylu. Nezabudlo sa ani na koberčeky, ktoré majú byť dokonca vyrobené z recyklovaných rybárskych sietí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom