Minulý mesiac sa niesol v duchu rôznych prerábok, portov a konverzií na nové platformy. Na Nintendo Switch a next-gen konzoly sa dostal napríklad populárny Crash Bandicoot 4: It’s About Time a PC hráči sa po 15 rokoch mohli ponoriť do sveta fantázie v Kingdom Hearts Series.

Herný apríl však našťastie konečne predstaví viacero očakávaných, kompletne nových titulov. Prestrieľame sa tak hordami nepriateľov v kooperatívnom akčnom RPG Outriders, zachránime zotročených mudokondov v Oddworld: Soulstorm a odhalíme tajomstvo temného sveta v Returnal. Prinášame ti zoznam najzaujímavejších titulov vychádzajúcich v priebehu budúceho mesiaca.

Outriders

Dátum vydania: 1. apríl

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X, Stadia

Outriders, akčné RPG z dielne People Can Fly, sa chystá konkurovať titulom ako Division alebo Destiny. Aj keď je inšpirácia spomínanými trhákmi zrejmá na prvý pohľad, do pripravovanej novinky autori vložili hromadu vlastných nápadov a mechanizmov značne upravujúcich hrateľnosť. Jednou zo zásadných noviniek je systém uzdravovania, ktorý hráča priam núti k neustálej akcii.

Kým v iných tituloch podobného razenia je pre doplnenie zdravia nutné skrývanie sa rozličnými prekážkami a chvíľkové vyhýbanie sa akcii, v tomto prípade je to úplne naopak. Viac detailov (nielen) o tomto zaujímavom mechanizme si môžeš prečítať v našom článku zameranom na rozbor rozsiahlej demo verzie. Predplatiteľov služby Xbox Game Pass určite poteší zaradenie tejto novinky do aktuálnej ponuky.

Resident Evil VII

Dátum vydania: 1. apríl

Platforma: Stadia

Na očakávané ôsme pokračovanie hororovej série Resident Evil s podtitulom Village si ešte musíme pár týždňov počkať. Dlhé čakanie si však môžeme skrátiť atmosférickým siedmym pokračovaním, ktoré v najbližších dňoch zamieri na aj zariadenia Google Stadia. Určite to stojí za to, v prípade Resident Evil VII sa tvorcovia totiž snažili o návrat ku koreňom tejto legendárnej značky.

Novozvolený pohľad z prvej osoby umocňuje atmosféru plnú strachu a prenáša tak intenzívny zážitok ešte bližšie k hráčovi, ktorý má pocit, že je v centre diania. Ten na seba preberie úlohu Ethana, pátrajúceho po svojej nezvestnej manželke, od ktorej dostal pred pár dňami správu, že žije a potrebuje jeho pomoc.

Hneď prvý stred so šialenou rodinou Bakerovcov naznačuje, že návšteva starého domu uprostred lesa nie je najlepší nápad. Google Stadia funguje prekvapivo dobre aj na Slovensku, takže ak sa chceš báť, určite tento titul je tou pravou voľbou.

Oddworld: Soulstorm

Dátum vydania: 6. apríl

Platforma: PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Znie to neuveriteľne, ale po prvýkrát sa Abe, hlavný protagonista titulov z univerza Oddworld, objavil na našich monitoroch pred 24 rokmi. Pri pohľade na ukážku prezentovanú počas State of Play nás zaplavila vlna nostalgie a zároveň očakávania, kam sa značka za tak dlhý čas posunula. Predstavené novinky určite obohatia už tak výbornú hrateľnosť pôvodných titulov určených pre staručkú PlayStation.

Azda najvýraznejšou zmenou, ktorú sme v predstavenej ukážke postrehli, je možnosť zbierania a následného používania predmetov. Tie je možné aj rôzne kombinovať a následne využívať na elimináciu nepriateľov brániacich hráčovmu postupu vpred. Okrem zmien v hrateľnosti nás ohúril aj nádherný vizuál a pestrý herný svet, ktorý opäť bude nasiaknutý tajomstvami.

NEPREHLIADNI
Toto je 5 hier, ktoré v tichosti profitujú z výkonu PS5 a vyzerajú úžasne

Pre majiteľov PlayStation 5 a zároveň aktívnych predplatiteľov služby PlayStation Plus, Sony pripravilo prekvapenie v podobe bezplatného prístupu k tomuto titulu.

Star Wars Republic Commando

Dátum vydania: 6. apríl

Platforma: PlayStation 4, Switch

Star Wars Republic Commando je takticko-akčným titulom z pohľadu prvej osoby zasadeným do univerza Hviezdnych vojen. Titul, pôvodne vydaný v roku 2005 pre PC a herné konzoly Xbox, sa po viac ako 15 rokoch vracia na naše monitory vo svojej vylepšenej forme. Majitelia zariadení PlayStation 4 a Nintendo Switch tak majú opäť možnosť ponoriť sa príbehu hlavného protagonistu RC-1338, známeho aj ako Boss.

V úlohe vodcu elitnej skupiny Republic Commandos bude hráčovou úlohou úspešná infiltrácia na nepriateľské územie, jeho následné ovládnutie a nakoniec aj úplná eliminácia a vyhladenie nepriateľov.

Tí sú tvorení z radov inteligentných a smrtiacich nájomných vrahov, ale aj primitívnych, no o to zúrivejších, hmyz pripomínajúcich, bojovníkov menom Geonosis. Vo vylepšenej verzii autori sľubujú zdokonalenú audio-vizuálnu stránku tak, aby sa uchoval pôvodný štýl a atmosféra originálu.

Borderlands 3: Director’s Cut

Dátum vydania: 8. apríl

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Borderlands 3: Director’s Cut je druhou polovicou rozšírenia dostupného v Season Pass 2 a spoločne s Designer’s Cut bude súčasťou Borderlands 3 Ultimate Edition. Okrem klasického obsahu vo forme nových zbraní, vybavenia a vizuálnych doplnkov obsahuje Director’s Cut očakávaný prídavok v podobe nového kolosálneho raid bossa.

Spoločne s priateľmi a túžbou po odmene tak budú hráči čeliť jednej z najnáročnejších výziev v podobe ohavnej potvory Hemovorous the Invincible. Táto pavúka pripomínajúca beštia bude dostupná lovcom pokladov, ktorí už dosiahli 35. úroveň a majú aktívny mód Mayhem. Hnacím motorom pre nich bude hlavne unikátne vybavenie a nové legendárne zbrane.

Prečítaj si tiež
RECENZIA: Absolútne jedinečná hra. Chytľavá RPG malého štúdia vytasila next-gen verziu a opäť je skvelá

NieR Replicant ver 1.2247448719

Dátum vydania: 23. apríl

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

Pri príležitosti desiateho výročia vydania pôvodného titulu Nier Replicant na PlayStation 3 sa v Square Enix rozhodli, že tento veľmi zaujímavý počin prinesú na PC, PlayStation 4 a Xbox One opäť, tentokrát v novom grafickom kabátiku a s upraveným audiom. O verziu nesúcu šialený podtitul Replicant ver 1.2247448719 sa stará štúdio Toylogic.

Svoju úlohu pri staronovej hre zohralo predovšetkým pozitívne prijatie akčného RPG Nier Automata, o ktorom sa v minulosti hodne hovorilo.

Najväčšie zmeny v hrateľnosti súvisia priamo s ním, Toylogic totiž prebrali z Automaty hneď niekoľko herných mechanizmov, ktoré sa prejavia hlavne v dynamických a adrenalínom nabitých súbojoch. Či to finálnemu produktu prospeje sa dozvieme koncom apríla. Naše očakávania sú však vzhľadom na vydarený Niet Automata naozaj vysoko.

Assassin’s Creed Valhalla: Wrath of the Druids

Dátum vydania: 29. apríl

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X, Stadia

Ubisoft prináša prvé veľké rozšírenie pre posledný diel svojej populárnej značky. Pôvodný titul síce trpí niekoľkými chybičkami krásy, v konečnom dôsledku ide o veľmi podarené pokračovanie zabehnutej značky, zasadené do drsného sveta Vikingov. V pripravovanom prídavku sa hráč vydá do Írska, aby odhalil tajomstvo starobylého a tajomného kultu tamojších druidov.

Ako to už v tejto sérii býva zvykom, hrateľnosť bude doplnená historickými reáliami, tentokrát z oblasti galských mýtov a folklóru. Podľa dostupných informácii sa bude dej odohrávať takmer výlučne v hustých lesoch ukrývajúcich nejedno tajomstvo. Pre úspešné rozlúsknutie spletitého príbehu bude nutné votrieť sa ako do priazne samotných druidov, tak aj do priazne Galských panovníkov.

Returnal

Dátum vydania: 30. apríl

Platforma: PlayStation 5

Fínske štúdio Housemarque predstavilo Returnal v júni minulého roka ako jeden z prvých titulov určených exkluzívne pre PlayStation 5. Táto sci-fi akcia z pohľadu tretej osoby v sebe kombinuje mix psychologického hororu a tzv. rougelike elementov. Hráč dostane pod svoju kontrolu vesmírnu pilotku Selene, ktorá havaruje na cudzej planéte a ocitá sa v časovej slučke.

Spomínané rougelike prvky sa prejavujú zakaždým, keď Selene zomrie a následne sa pôsobením časovej slučky znova preberá k životu. Po každom takomto návrate z druhej strany sa svet trochu zmení a pôvodné osadenstvo planéty sa stáva agresívnejším. Prežiť čoraz častejšie útoky protivníkov jej pomôže bohatý zbraňový arzenál mimozemského pôvodu, ktoré je možné dodatočne upravovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP