V hernom svete sme si už stihli zvyknúť, že najväčšie herné pecky si vydavatelia šetria predovšetkým na jar a jesenné obdobie.  Tento rok v žiadnom prípade nepredstavuje výnimku a chystajú sa ku nám znamenité a mimoriadne sľubné kúsky. Ich intenzita je navyše umocnená príchodom nových generačných konzol, vybrali sme preto osmičku najočakávanejších hier, ktoré by si herní fanúšikovia v žiadnom prípade nemali nechať ujsť.

Marvel’s Avengers

Dátum vydania: 4. september

Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, XSX, Stadia

Očakávaná online akcia zo superhrdinovského univerza Marvelu sľubuje údernú akciu s veľkým dôrazom na kooperáciu. K dispozícii po spustení hry budú známe ikony ako Hulk, Iron Man, Kapitán Amerika, Thor, či Black Widow, o zábavu by preto nemala byť núdza.

Príbeh akčnej adventúry sa točí okolo organizácie A.I.M., ktorá prevezme zodpovednosť nad ochranou Zeme po tom, ako sú Avengers obvinení z nezodpovednosti a následne rozpustení. Ako to už býva, plány tajuplnej organizácie zahŕňajú všetko, len nie záujmy ľudstva, slávni superhrdinovia preto musia opäť spojiť sily a bojovať proti presile.

Hra má na výber ponúknuť pestrú ponuku misií i jednotlivých charakterov, chýbať nebudú ani bohaté možnosti ich úprav. Tu sa k slovu dostanú aj mikrotransakcie. Aktuálne prebieha uzavreté beta testovanie, ktoré bude širokej verejnosti dostupné počas augusta, v závislosti od konzoly, ktorú vlastnia.

Prvé ohlasy sú pomerne rozpačité, slová kritiky padajú predovšetkým na nedostatok inovácie a rýchly nástup stereotypu, čo nikdy neveští nič dobré. Tvorcovia sa naopak bránia, že beta ponúka len hŕstku možností a finálna verzia bude omnoho bohatším zážitkom. V tomto prípade teda možno bude najlepšie počkať si aj na recenzie.

Mafia: Definitive Edition

Dátum vydania: 25. september

Platformy: PC, PS4, XBO

Návrat do Lost Heaven a zlatej éry mafie si hráči budú môcť zopakovať v kompletne prerobenej edícii hry Mafia: Definitive Edition. Tá bude obsahovať všetky tri diely legendárnej gangsterky, najväčšiu pozornosť však právom vzbudzuje prvý diel, ktorý bude prerobený úplne od podlahy a pôjde prakticky  o úplne novú hru.

Remasterovaná verzia pobeží na úplne novom engine, bude zmenený vzhľad postáv a vývojári z Hangar 13 dokonca sľubujú aj menšie zmeny v príbehu. Kozmetické úpravy čakajú aj herné prostredie.

Nie všetko však bude zmenené na nepoznanie. Mafia ku nám totiž dorazí aj s českým dabingom a hlasy ústredným protagonistom z veľkej časti prepožičajú českí umelci, ktorí nadabovali postavy v pôvodnej hre z roku 2002. Tommyho Angela opäť nahovorí Marek Vašut, návrat hlási aj Petr Rychlý v úlohe roztržitého Paulieho či Marcel Vašinka ako nemilosrdný Don Salieri.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Dátum vydania: 2. október

Platformy: PS4, XBO

Ikonická herná postava Crash Bandicoot po rokoch nekonečného čakania oznamuje návrat v úplne novej hre, v ktorej bude hráč manipulovať s časom. Hlavný záporák série, Dr. Neo Cortex, totiž našiel spôsob, ako sa dostať zo svojho väzenia, pri úteku však bláznivý doktor narušil časové dianie a vytvoril viaceré časové univerzá.

Neporiadok bude musieť napraviť Crash s parťáčkou Coco, pričom obaja bude hrateľnými postavami a bude možné medzi nimi neustále prepínať. Tvorcovia však sľubujú aj hranie za ďalšie populárne postavy, ovládať bude možné napríklad Dr. Cortexa alebo Dingodila. Hrateľnosť bude postavená na základoch prvej trojice dielov, jednotlivé úrovne majú byť pestrejšie a ponúknuť množstvo hádaniek a skrytých zákutí. Tie bude môcť hráč objaviť aj pomocou štvorice masiek, ktoré postavám prepožičajú špeciálne schopnosti.

Time Mask Crashovi pomôže spomaliť čas a bez ujmy na živote prebehnúť cez debničky s Nitrom, Gravity Mask naopak zmení gravitáciu a hlavní hrdinovia budú môcť chodiť po strope. Noviniek bude viac než dosť, autori navyše sľubujú, že It’s About Time bude mať približne stovku úrovní, viac ako celá pôvodná trilógia dohromady.

Star Wars: Squadrons

Dátum vydania: 2. október

Platformy: PC, PS4, XBO

O príval adrenalínu sa na začiatku októbra postará aj najnovší prídavok do hernej série Star Wars, tentokrát s podtitulom Squadrons. Svetelné meče ale necháme odpočívať, namiesto toho nasadneme do kokpitov futuristických mašín a rozdáme si to vo vesmíre s poslednými zvyškami Rebelov či naopak zástupcami Impéria.

Tvorcovia z EA potvrdili, že počas kampane si hráč zahrá za obidve strany, chýbať samozrejme nebudú ikonické lietadlá známeho univerza. Lietadlá budú rozdelené do štyroch tried, hrateľnosť by mali predĺžiť aj pestré možnosti ich úprav. Dej hry sa bude odohrávať po udalostiach z filmu Návrat Jediho, okrem príbehovej kampane tvorcovia sľubujú aj atraktívny multiplayer a masívne vesmírne bitky.

Zatiaľ bola potvrdená dvojica online módov – Dogfight a Fleet Battles. Prvý predstavuje klasický Deathmatch, druhý sľubuje zaujímavejší zážitok, keďže hlavným cieľom letky bude zničiť súperovu hlavnú loď. Tento mód má pozostávať z viacerých samostatných fáz a je jedným z hlavných lákadiel pripravovanej hry.

Watch Dogs: Legion

Dátum vydania: 29. október

Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, XSX, Stadia

Pozornosť v hernom menu tohto roka si nepochybne zaslúži aj Watch Dogs: Legion, ktorý v rámci značky predstavuje už tretí prírastok. Technologickí nadšenci by ani tentokrát nemali zostať sklamaní, keďže Legion opäť sľubuje dôraz na hackovanie a využívanie moderných technológií pre progres v hre.

Akčný titul sa bude odohrávať vo fiktívnom Londýne, ktorého občania sú pod neustálym drobnohľadom a dozorom megakorporácie Albion, výrazne zasahujúcej do základných ľudských práv. Na rozdiel od predchádzajúcich hier, Legion nebude mať žiadneho ústredného hrdinu.

Namiesto toho budeme mať možnosť zahrať za takmer akúkoľvek postavu, ktorú sa nám podarí dostať na svoju stranu. K riešeniu problémov bude možné pristúpiť rôznorodými spôsobmi, čomu zodpovedá aj trojica hlavných kategórií (Combat, Stealth, Hacking), do ktorých budú postavy zaradené.

Assassin’s Creed Valhalla

Dátum vydania: 17. november

Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, XSX, Stadia

Zo slnečného antického grécka sa séria Assassin’s Creed presúva na zamrznutý sever, kde sa zameria na lúpežné výpravy Vikingov do Anglicka počas 9. storočia. Hlavnou postavou bude Eivor, slávny vikingský bojovník, ktorý so svojimi nasledovníkmi opustil Škandináviu kvôli nedostatku zdrojov a neustálym vojnám medzi klanmi.

Eivor sa chce usadiť v Anglicku a vybudovať nové osady, s čím samozrejme nebude súhlasiť hlavný antagonista nového dielu, kráľ Alfréd. Mužský hrdina nebude jedinou hráčovou voľbou, podobne ako v predchádzajúcej časti Ubisoft na výber ponúkne aj ženskú hrdinku.

Prečítaj si aj
Assassin’s Creed Valhalla prinesie brutálne súboje aj obrovskú mapu. Zhrnuli sme všetko, čo o hre vieme

Hra sa má inšpirovať historickými reáliami, mapa Anglicka teda bude roztrúsená na viacero kráľovstiev. Novinkou bude zriadenie vlastnej osady, ktorú bude potrebné postupne vylepšovať. Vrátia sa masívne strety s nepriateľom, tentokrát by mali mať formu dobýjania nepriateľských pevností. V oblasti súbojov sa dočkáme brutálnejšieho a krvavejšieho zážitku, protivníkom bude možné odseknúť končatiny alebo hlavu, na čo poslúži bohatý výber zbraní.

Cyberpunk 2077

Dátum vydania: 19. november

Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, XSX, Stadia

Futuristická hra od vývojárov legendárneho Zaklínača budí pozornosť prakticky od svojho ohlásenia. Prvé gameplay videá naznačujú, že tvorcovia sú pripravení dostáť masívnemu hypu a veľkým hráčskym očakávaniam. Hráč sa v sci-fi titule zasadenom do fiktívneho mesta Night City ujme postavy nájomného žoldniera s označením V.

Vzhľad, schopnosti i špeciálne vlastnosti hlavnej postavy budú nastaviteľné až do absurdných detailov, Cyberpunk dokonca umožňuje aj úpravu genitálií. Vývojári sľubujú rôzne spôsoby riešenia problémov, čo už viackrát deklarovali aj vo vydaných gameplay videách.

Cyberpunk zároveň bude pre CD Projekt Red znamenať dvojicu dôležitých míľnikov – pôjde totiž o vôbec prvú hru v histórii štúdia, ktorá bude zobrazená z pohľadu prvej osoby a zároveň prvým titulom s podporou multiplayeru (do hry bude pridaný až po vydaní hry). Okrem zmienených noviniek sa môžeš tešiť na obrovský futuristický svet, zaujímavú zápletku i vedľajšie postavy, ktorým zatiaľ jasne dominuje Keanu Reeves.

Spider-Man: Miles Morales

Dátum vydania: november 2020

Platformy: PS5

Herný Spiderman z roku 2019 patril k najlepším exkluzivitám na PS4, nie je preto divu, že od spin-offu s podtitulom Miles Morales majú hráči veľké očakávania. Tvorcovia avizujú, že po obsahovej stránke pôjde o menší a skromnejší titul, ako bol pôvodný Spiderman, čo však neplatí o technickej stránke hry, ktorá má naplno demonštrovať možnosti nového hardvéru.

To sa netýka iba grafickej stránky hry, podpory Ray-tracingu či okamžitých loadingov, ale tiež využitia nových vychytávok ovládača DualSense. V čele hry sa prekvapivo neocitne Peter Parker, ale jeho priateľ Miles Morales, ktorý má rovnako pavúčie schopnosti.

Okrem nového dejového zasadenie sa môžeš tešiť aj na neopozerané herné prostredie, množstvo vedľajších aktivít a sviežich nepriateľov, vrátane hlavných ústredných antagonistov. Zároveň sa povráva, že Spider-Man: Miles Morales, by mal obsahovať aj remasterovanú verziu pôvodného Spidermana.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom