Tvorcovia z CD Projekt Red včera predstavili bližšie informácie o očakávanej novinke Cyberpunk 2077. Vybrané zahraničné médiá si mohli vyskúšať prvé štyri hodiny hry a redaktori bez výnimky nešetrili chválou. Čo nového o hre po poslednej prezentácii vieme?

Vyzerá to, že na nás čaká sci-fi zážitok roka. Poľskí vývojári z CD Projekt Red zdá sa, odviedli dobrú prácu a predstavili nové gameplay video aj nový trailer k očakávanej hre Cyberpunk 2077. Tá sa bude odohrávať v budúcnosti v meste Night City, ktoré bude rozdelené na viacero jedinečných lokalít.

Cyberpunk 2077 v úvode na výber ponúkne tri rôznorodé príbehy minulosti hlavnej postavy. Hráč si bude môcť vybrať, či hlavná postava ako dieťa vyrastala na ulici, žila životom nomáda alebo v minulosti pracovala pre nebezpečnú korporáciu. Od voľby sa následne nebude odvíjať len špecifická úvodná pasáž, ale bude tiež bude ovplyvňovať dialógy naprieč celou hrou.

Absolútnou novinkou bolo odhalenie tzv. Braindance módu, užitočného nástroja, pomocou ktorého sa hlavná postava môže nabúrať do spomienok okolitých postáv a prežiť ich spomienky. Autori priblížili, že Braindance bude jednou z kľúčových častí hry zásadnou pre rozpovedanie príbehu, oboznámenie sa s herným svetom, jeho históriou a jedinečnými pravidlami.

Braindance predstavuje formu virtuálnej reality, v ktorej si hráč môže prehrávať spomienky danej postavy, počúvať  jej rozhovory a jej očami sledovať prostredie. Prostredie však bude možné aj analyzovať a pozrieť sa na udalosti z novej perspektívy, v zásade teda pôjde o formu detektívneho módu. Tvorcovia tiež priblížili, že so spomienkami danej postavy bude tiež možné manipulovať, čo otvorí nové možnosti v hre.

Cyberpunk 2077 ponúkne viacero možných scenárov, ako v hre napredovať. Rôzne možnosti postupu boli ukázané už dávnejšie, pripomeňme, že k dispozícii bude ako hrubá sila, tak tichý postup či využívanie hackovania a manipulácia s technológiami.

Aj keď sa veľká časť príbehu bude odohrávať vo futuristickom Night City, k dispozícii bude aj odľahlá otvorená oblasť s názvom Badlands. Pôjde o zdevastovanú púštnu oblasť obklopujúcu Night City, ktorá ponúkne sandboxový štýl hrateľnosti pripomínajúcej Mad Maxa.

Herné médiá, ktoré mali príležitosť zahrať si úvodné štyri hodiny z hry sa jednohlasne zhodli, že vymedzený čas stačil len na veľmi povrchné oboznámenie sa s hrou a svet Cyberpunk 2077 vyniká obrovskou komplexnosťou.

Veľká galéria záberov z hry:

Redaktori zároveň vyzdvihli obrovský zmysel pre detail, živý herný svet, ktorý pôsobí autenticky a vierohodne, zaujímavé vedľajšie postavy, aj rôzne možnosti riešenia situácií. IGN prekážal neprehľadný inventár a kŕčovité ovládanie vozidiel, ide však o drobné problémy, na ktorých môžu vývojári ešte dostatočne zapracovať.

Vydanie Cyberpunk 2077 je po nedávnom odklade naplánované na 19. novembra, hra bude vydaná na konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X. K dispozícii rovnako bude na streamovacej hernej službe Google Stadia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom