Už bolo načase. Ikonická herná postava Crash Bandicoot hlási návrat v úplne novej hre. Tá nesie ikonický názov It’s About Time a predstaví množstvo noviniek. Hra bude vydaná ešte tento rok.

Populárna herná séria Crash Bandicoot sa po 10 rokoch konečne dočká novej plnohodnotnej hry. Naposledy si fanúšikovia skákačiek mohli zahrať remaster pôvodných troch dielov Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, ktorý v roku 2017 patril k veľkým herným hitom.

V Británii sa po vydaní napríklad N. Sane Trilogy stal najpredávanejšou PS4 exkluzivitou roka a dokázal titul ukradnúť populárnej adventúre Horizon: Zero Dawn. Hra bola neskôr vydaná aj na ďalšie platformy a dokopy už stihla predať viac než 10 miliónov kópií.

Len pred malou chvíľou vývojári z Toys for Bob počas živého vysielania Summer Game Fest potvrdili to, o čom sa sa neoficiálne šepkalo už od minulého týždňa. Nový Crash Bandicoot ponesie ikonický názov It’s About Time a vo veľkom sa bude sústrediť práve na manipuláciu s časom.

Trojica hrateľných postáv a množstvo noviniek

Novinka predstaví legendárne trio – Crasha Bandicoota, Coco aj Dr. Nea Cortexa, pričom všetci traja budú aj hrateľnými postavami. Kým pohyby Coco a Crasha budú rovnaké a budú vo veľkom pripomínať starú klasiku, Dr. Neo Cortex do hrateľnosti prinesie svieži vietor. Bude totiž disponovať jedinečnou zbraňou, vďaka ktorej môže nepriateľov zmeniť na platformy.

Hráč si bude môcť vybrať, či chcú nepriateľov premeniť na statické alebo odrážacie platformy, vďaka čomu môže odhaliť skryté oblasti v hre. Autori síce stavili na lineárnu hrateľnosť, priblížili však, že dizajn levelov bude odmeňovať zvedavých hráčov. Jednotlivé úrovne autori oproti pôvodnej trilógii označili za rozľahlejšie a viac orientované na preskúmavanie.

Určite nezmeškaj
Crash Bandicoot plánuje návrat. Rovno na smartfóny s úplne inou hernou mechanikou

Dej hry bude priamo nadväzovať na záver trilógie a hlavná zápletka sa bude točiť okolo Dr. Nea Cortexa, bol po konci tretej časti uväznený na ďalekej planéte, no našiel spôsob, ako sa z nej vrátiť a opäť získať moc. Pri úteku bláznivý doktor naruší časové dianie a vytvorí viaceré časové univerzá, bude teda na Crashovi s Coco, aby zabránili katastrofe.

Okrem novej hrateľnej postavy v podobe Dr. Nea Cortexa sa hráči môžu tešiť na úplne nový dizajn úrovní. Niektoré štruktúrou pripomínajú starú klasiku, pri iných zasa autori popustili uzdu fantázii a prekvapia čerstvými nápadmi.

Nová hra tiež predstaví špeciálne schopnosti, ktorými budú hlavné postavy disponovať. Udeje sa tak pomocou štvorice masiek, ktoré budú sprístupnené po porazení finálnych bossov na jednotlivých úrovniach. Autori zatiaľ priblížili dvojicu takýchto masiek.

Time Mask Crashovi pomôže spomaliť čas a bez ujmy na živote prebehnúť cez debničky s Nitrom, Gravity Mask naopak zmení gravitáciu a hlavní hrdinovia budú môcť chodiť po strope.

Vydanie Crash Bandicoot: It’s About Time je naplánované na 2. októbra tohto roka, hra vyjde na PlayStation 4 a Xbox One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP