Ubisoft nám včera odhalil epický trailer k novému dielu svojej najúspešnejšej hernej značky a pomaly sa začínajú vynárať detaily spojené s pripravovaným titulom. Tu je všetko najpodstatnejšie, čo o Assassin’s Creed Valhalla zatiaľ vieme.

Príbeh a zasadenie hry

Dej hry sa bude odohrávať v 9. storočí v stredovekom Anglicku. Hlavnou postavou bude Eivor, slávny vikingský bojovník, ktorý so svojimi nasledovníkmi opustil Škandináviu kvôli nedostatku zdrojov a neustálym vojnám medzi klanmi. Eivo sa chce usadiť v Anglicku a vybudovať nové osady, s čím samozrejme nebude súhlasiť hlavný antagonista nového dielu, kráľ Alfréd.

Tak, ako v predchádzajúcich dvoch dieloch série, si hráči budú môcť v úvode hry vybrať pohlavie hlavného hrdinu, hrateľná teda bude aj ženská postava, informuje Gamespot. Pri úprave hlavnej postavy hra oproti predchodcom ponúkne rozšírené možnosti, ktoré zahŕňajú napríklad úpravu vlasov, tetovania, oblečenia či pomaľovania tváre.

Podobne ako tomu bolo v skutočnosti, Anglicko bude rozdelené na niekoľko kráľovstiev. Herná mapa podľa IGN s istotou obsahuje kráľovstvá Wessexu, Východného Anglicka, Mercie a Northumbrie. Zároveň bude možné cestovať aj do Nórska. Medzi hlavné mestá, ktoré budeme môcť v hre navštíviť, patria napríklad Londýn, Winchester či Jorvik.

Ubisoft Montreal

Dej sa však nebude odohrávať iba v 9. storočí, ale aj v prítomnosti. Tvorcovia totiž potvrdili pokračovanie vedľajšej dejovej linky prebiehajúcej v modernom svete, pričom nový Assassin’s Creed sa v tejto časti opäť bude sústrediť na postavu Layly Hassan. Hra by mala podľa Game Informer v tejto dejovej línii predstaviť aj nových záporákov.

Súbojový systém a hrateľnosť

Assassin’s Creed Valhalla bude podľa prvých informácií pri súbojoch brutálnejší ako jeho predchodcovia. Protivníkov bude možné rozštvrtiť, prípadne im useknúť končatiny.

Veľký dôraz bude kladený na súboj s dvoma zbraňami, nemenej dôležitú úlohu však bude mať aj typická vikingská dvojka – meč a štít. Ako sme mohli vidieť na konci brutálneho traileru, k dispozícii samozrejme bude aj typická skrytá čepeľ, tvorcovia si však v oblasti herného arzenálu pripravili aj množstvo nových smrtiacich nástrojov.

Ubisoft Montreal

Podobne ako v Assassin’s Creed Odyssey budú aj v novej časti série veľkú úlohu hrať RPG elementy a rozhodnutia v hre. Na základe konania hlavnej postavy sa bude formovať herný svet, pričom hráčom bude umožnené vytvárať osobné i politické spojenectvá.

Príkladom politického spojenectva je uzavretie manželstva medzi príslušníkmi klanov, samozrejmosťou však budú aj spestrenia vo forme krátkych milostných románikov.

Klasické levelovanie postavy, na aké sme boli zvyknutí z predchádzajúcej dvojice dielov, idú podľa kreatívneho riaditeľa Ashrafa Ismaila bokom, v tomto smere tvorcovia predstavia úplne nový koncept založený na sile. Hráč síce stále bude získavať nové zručnosti i skúsenosti, v systéme vylepšovania postavy však hráčov čakajú zmeny.

Herný svet bude hlavný hrdina objavovať pomocou svojho zvieracieho spoločníka, ktorým bude tentokrát havran. Prostredie by malo byť podľa tvorcov doplnené množstvom vedľajších aktivít, medzi ktorými nechýba napríklad lovenie, rybárčenie, kocky či alkoholické hry. Zaujímavo vyzerá súperenie v tzv. flytingu, akejsi obdobe rapu, kde budete musieť verbálne ponížiť svojho súpera.

Masové bitky predstavené v Odyssey sa presunú aj do novej časti, aj keď zatiaľ nie je úplne jasné, akú formu v pokračovaní zastanú. Hráč bude po novom môcť v boji vydávať rozkazy svojim bojovníkom, ale tiež organizovať lúpežné výpravy odmenené atraktívnou korisťou.

Prítomné budú aj dlhé vikingské lode, veľké súboje na mori však budú skôr raritou, dôraz je kladený na súboje na súši.

Ubisoft Montreal

Veľkou novinkou naopak bude zriadenie vlastnej osady, ktorú bude potrebné postupne vylepšovať. Hráč si v dedine, ktorá zároveň bude slúžiť ako hlavná základňa, postaví a vylepší napríklad kasárne, kováčsku dielňu či tetovaciu chatrč.

Zberateľské verzie a dostupnosť

Assassin’s Creed Valhalla bude k dispozícii na jeseň tohto roka (s najväčšou pravdepodobnosťou v októbri) na PC, PS4, Xbox One, Google Stadia, aj novú generáciu konzol PS5 a Xbox Series X. PC verzia hry bude dostupná prostredníctvom Epic Store a uPlay.

Ubisoft už stihol predstaviť aj verzie, v ktorých hra na jeseň dorazí do obchodov. Celkovo budú fanúšikom k dispozícii štyri verzie hry.

  • Standard edition (59,99 €): základná verzia hry
  • Gold Edition (99,99 €): základná verzia hry + Season Pass
  • Ultimate Edition (109,99 €): základná verzia hry, Season Pass a bonusový balíček Ultimate Pack. Ten hráčom sprístupní exkluzívny obsah v podobe jedinečných úprav v hre a súpravu rún pre vylepšenie zbraní a zbroje.
  • Collector’s Edition (199,99 €): základná verzia hry, Season Pass, balíček Ultimate Pack, 30 cm vysoká zberateľská figúrka hlavnej ženskej protagonistky, špeciálny kovový zberateľský obal, malá 5 cm vysoka soška Eivora s havranom, soundtrack ku hre, artworky

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom