Český dabing neodmysliteľne patrí k prvej Mafii, keďže väčšina z nás zažila tento príbeh poprvýkrát práve s hlasmi popredných českých hercov. Momentálne sú potvrdení dvaja pôvodného ansámblu a jeden nováčik, o čom informoval český portál Zing.

Portál pred niekoľkými dňami informoval o prítomnosti hlasu Libora Hrušky, ktorý v pôvodnej hre prepožičal hlas Billymu, synovi dôležitého politika, ktorému Tommy vtrhne na pohreb.

Oveľa väčším prekvapením je tak potvrdenie herca stojaceho za ikonickým hlasom Paulieho. Toho pred 18 rokmi nadaboval komik Petr Rychlý, ktorého legendárne hlášky z hry za tú dobu až zľudoveli a rozhodne ide o jeden z najlepších hereckých výkonov herného priemyslu.

Ako Petr reagoval na viaceré podnety fanúšikov, záujem o jeho hlas vo vynovenej Mafii ho prekvapil, no zároveň aj potešil. Aj keď podľa jeho slov autori prerábky pozmenili niektoré charaktery, Petr sa znova vžije do postavy Paulieho, čo potvrdil na Instagrame.

Tretím potvrdeným dabingovým hercom je Michal Holán. V súvislosti s hernou Mafiou ide o úplného nováčika. Či sa do postavy Tommyho Angela vráti aj legendárny Marek Vašut, zatiaľ povedať nevieme, no jeho charizmatický chrapľák by sme rozhodne brali všetkými desiatimi.

Prečítaj si tiež
Toto video priamo porovnáva prerobenú Mafiu s originálom: Za 18 rokov sa nezmenila len grafika

Z dôvodu úmrtia sa bohužiaľ svojich rolí nezhostia dve herecké legendy – Antonín Molčík, ktorý nadaboval Dona Salieriho a Jiří Brož, známy ako hlas tutoriálu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom