Japonská automobilka Subaru dnes oznámila, že do 15 rokov plánuje predávať iba vozidlá s elektrickým pohonom. Pri výrobe nových modelov bude spolupracovať s Toyotou, informuje Reuters.

Ambiciózny plán a spolupráca s Toyotou

Na výrobu a predaj elektromobilov či hybridov sa s poslednej dobe začalo zameriavať čoraz viac automobiliek, a najnovším prírastkom je aj Subaru, ktoré si dnes stanovilo ambicózny cieľ. Japonský výrobca totiž do 15 rokov plánuje predávať iba vozidlá s elektrickým pohonom, a pri výrobe nových modelov bude spolupracovať s automobilkou Toyota, čo napomôže k znižovaniu nákladov a vývoju nových technológií. Podľa spoločnosti bude do roku 2030 najmenej 40 % všetkých celosvetovo predávaných vozidiel jazdiť na plne elektrický alebo hybridný pohon.

Zobraziť celú galériu (2)
Subaru XV / Zdroj: Subaru

Subaru zatiaľ uviedlo na trh dva varianty elektrických vozidiel, a to plug-in hybrid a mild hybrid. V spolupráci s Toyotou však teraz plánuje predstaviť silne hybridné vozidlo a prvý čistý elektromobil, píše Invezz. „Napriek tomu, že používame technológiu Toyoty, chceme vyrobiť hybridy, ktoré sú zreteľne značky Subaru.

Nejde iba o znižovanie emisií CO2, ale musíme aj naďalej zvyšovať bezpečnosť našich vozidiel a výkon pohonu všetkých kolies.“, uviedol šéf vývoja technológií Subaru, Tetsuo Onuki. Japonská automobilka je priekopníkom najmä pri výrobe vozidiel s pohonom všetkých kolies, ale známe sú aj jej asistenčné technológie pre vodiča s názvom EyeSight.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom