Po vzore mnohých iných výrobcov smartfónov sa chce vydať aj Lenovo so svojou dcérskou značkou Motorola a oživí ikonickú vyklápačku z minulosti. Prvé správy o jej príchode padli ešte na minuloročnej konferencii MWC 2018, no posledné informácie naznačujú, že spoločnosť na nej môže skutočne pracovať. Pripravovaná Motorola RAZR dostane modernú výbavu s ohybným displejom  v známej vyklápacej konštrukcii, no dovoliť si ju nebude môcť každý.

V predošlých rokoch sme sa dočkali znovuzrodenia mnohých ikonických telefónov z minulosti, ktoré sa svetu ukázali v modernejšom prevedení. Medzi hlavnými aktérmi sú v tomto prípade telefóny od Nokie, no onedlho sa k nim pridá aj známa Motorola RAZR. Tentokrát však nepôjde len o náhradu pôvodného modelu, ale o prepracovanie celého konceptu a vytvorenie smartfónu s modernými prvkami a charakterom pôvodnej vyklápačky z roku 2004.

Lenovo chce priviesť legendu späť k životu

Náhľad na to, ako by mohla nová Motorola RAZR pre rok 2019 vyzerať, nám spočiatku odhaľovali rôzne koncepty. Teraz sa k nim pridáva aj náčrt patentu, ktorý môže Lenovo pri vývoji tejto novinky skutočne využiť. Pri pohľade naň sa však môžeme rozlúčiť s hardvérovou klávesnicou a malým displejom. Obrazovka sa má totiž tiahnuť od hora až k dolnému kraju smartfónu, pričom sa zrejme bude ohýbať priamo v strede. Do hornej časti panela pritom bude zasahovať nechválne známy výrez, v ktorom nájdeme reproduktor pre volania. Spodná časť bude ukončená väčším reproduktorom.

Pokiaľ sa pýtaš, kam zmizla selfie kamera, tak na túto otázku je jednoduchá odpoveď. Motorola RAZR v modernom prevedení totiž môže ponúknuť len hlavný fotoaparát na vonkajšej strane. Zatiaľ ale nie je isté či sa bude jednať o jeden, alebo dvojicu objektívov. Pri fotografovaní selfíčok poslúži tiež druhý vonkajší displej. Ten môže byť skvelým prostriedkom aj pre zobrazovanie notifikácií, správ, počasia a ďalších informácií aj bez otvorenia smartfónu. Zadnú časť konštrukcie obsadí aj logo Motoroly, ktoré v sebe môže skrývať snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
20 najpredávanejších telefónov v histórii. Spoznávaš všetky?

Kvôli rozmerom konštrukcie musí Lenovo brať ohľad aj na dostatočne veľkú batériu, ktorá však zrejme nebude trhať rekordy. Pri tejto znovuzrodenej „žiletke“ ale nepôjde o dokonalý fotoaparát, ohromujúcu výdrž akumulátora či najlepšie stereo reproduktory. Motorola RAZR v modernom prevedení má priniesť fanúšikom pôvodného telefónu kúsok nostalgie doplnený o aktuálne technológie. Medzi nimi by nemal chýbať ani procesor Snapdragon 855, veľká operačná RAM pamäť či nový systém Android.

Konkurencia nikdy nespí

Takýto špás ale rozhodne nebude lacný. Podľa doterajších informácií má Lenovo vyrobiť iba zhruba 200 000 kusov vyklápacej Motoroly RAZR, ktorú si kúpia exkluzívne iba zákazníci amerického operátora Verizon. Cenovka pritom presiahne 4-ciferné číslo a nakoniec sa môže zastaviť na sume približne 1 300 €. V tejto cenovej kategórii však uvidíme tento rok aj mnoho ďalší smartfónov, pričom jedným z najočakávanejších je vlajková loď Galaxy S10 od Samsungu.

Ten si ale pripravuje aj veľké prekvapenie v podobe vlastného skladacieho modelu Galaxy F, no jeho predajná cena môže hravo prekročiť aj 2 000 €. Podobné modely s ohybnou konštrukciou však už avizoval aj Huawei, LG a nedávno uniklo aj video pravdepodobne prvého skladacieho Xiaomi smartfónu. Motorola RAZR to v dnešnom svete rozhodne nebude mať ľahké, a to najmä kvôli svojej špecifickej konštrukcii a výbave. Po jej oficiálnom predstavení sa ale môže nájsť dostatok priaznivcov tejto vyklápačky, ktorí budú za ňu ochotní zaplatiť požadovanú cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom