Podľa najnovších informácií nebude očakávaný skladací smartfón od Samsungu pre každého. Jeho cena bude astronomická a počet kusov v predaji obmedzený. Prvá generácia si jednoducho vyslúži status poriadnej exkluzivity. 

Zatiaľ čo pred niekoľkými mesiaci sme vôbec netušili, či to Samsung so skladacím smartfónom myslí vážne a či toto zariadenie vôbec niekedy uvidíme, teraz je už všetko úplne jasné. Na konferencii SDC 2018 nám Samsung možno už dnes ukáže detaily a koncepciu skladacieho smartfónu. Na reálne zariadenie si však ešte budeme musieť počkať do nasledujúceho roku.

Z ceny sa ti zakrúti hlava

Zatiaľ ani len netuším ako bude vyzerať, no isté informácie naznačujú, že telefón sa bude dať zložiť podobne ako peňaženka. O veľkosti displeja v otvorenom a zavretom stave kolujú nejednotné informácie, ktoré najskôr objasní až samotný výrobca pri odhalení. Čo však vieme povedať naisto, je fakt, že smartfón nebude vôbec lacný. Podľa leakstrov sa jeho cena môže vyšplhať až na astronomických 2000 dolárov, čo v prepočte činí 1745 €.

Skladací smartfón bude exkluzívnym zariadením

Na jednej strane mnohí veria, že cena za takéto zariadenie je prehnaná vzhľadom na súčasný stav technológie. Iní zase nedočkavo čakajú, kedy bez ohľadu na sumu odovzdajú svoje peniaze Samsungu. Štatistika zatiaľ hovorí, že 60 % opýtaných si myslí, že skladací smartfón sú vyhodené peniaze a 40 % zas chce takýto smartfón vlastniť.

Problém však bude pravdepodobne v dostupnosti zariadenia, keďže Samsung plánuje vyrobiť približne 100 000 jednotiek za mesiac. Celkovo sa očakáva, že bude vyrobených od 500 000 do 1 milióna zariadení prvej generácie a výrobca bude dokonca predávať len obmedzený počet jednotiek. Aj táto exkluzivita pravdepodobne pridáva na cene zariadenia. Pripomíname, že stále sme na úrovni špekulácií a všetko môže Samsung zmeniť pri odhalení produktu, ktoré sa mimochodom koná už dnes o niekoľko hodín. Živý prenos z konferencie si môžeš pozrieť na YouTube prostredníctvom odkazu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom