Samsung nám nedávno ukázal, ako by mohol vyzerať skladací smartfón. Hoci stále nevieme, ako konečné zariadenie vyzerá, o slovo sa už prihlásila aj konkurencia v podobe Huawei. Bude jeho skladací smartfón väčší?

Samsungu bol zobraný titul prvého skladacieho smartfónu, a tak sa teda pokúsi ukradnúť aspoň prívlastok najlepšieho a najinovatívnejšieho skladacieho smartfónu. O svoje slovo sa však už hlási tvrdý konkurent Huawei, ktorý tiež pracuje na svojom skladacom smartfóne. Podľa najnovších informácií by mal skladací smartfón od Huawei poskytnúť displej s väčšími uhlopriečkami.

Zariadenie sa už testuje

O samotný flexibilný displej sa postará spoločnosť BOE, ktorá už aktuálne poskytuje ohnuté displeje pre zariadenie Huawei Mate 20 Pro. Lokálne média priniesli informáciu, že čínsky gigant údajne poskytol skladací smartfón operátorom v Kórei. Človek zvnútra celého diania tiež potvrdil, že zatiaľ nemôže poskytnúť žiadne informácie o špecifikáciách, dizajne ani používateľských vzorov, no zariadenie je údajne viac kompletnejšie ako očakával.

Možné predstavenie sa bude konať už na MWC 2019

Dôvod, prečo si Huawei vybral Kóreu za krajinu testovania skladacieho smartfónu, je jednoduchý. Novinku chystá Huawei vybaviť 5G konektivitou a práve Kórea bude mať v prvej polovici 2019 najširšie pokrytie sieťou novej generácie. Práve v tomto čase sa očakáva, že Huawei ukáže svetu svoj skladací smartfón. Konkrétne by sa tak malo stať na konferencii MWC 2019 konajúcej sa v marci.

Uhlopriečky budú o niečo väčšie ako v prípade Samsungu

Po predstavení v marci sa teda očakáva nasadenie na trh. Prví zákazníci by tak mohli skladací smartfón vlastniť v časovom horizonte od apríla do júna 2019. Ďalším dielikom do skladačky je informácia o veľkosti displejov. V zavretom stave by mal smartfón poskytnúť 5“ obrazovku a v otvorenom zas obrazovku s rozmermi 8“. Tieto uhlopriečky sú teda väčšie narozdiel od Samsungu, ktorý vybaví svoj skladací smartfón uhlopriečkami o rozmeroch 4,6“ a 7,3“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom