Výrobcovia smartfónov sa neustále snažia prísť s niečím, čím by zaujali a presvedčili zákazníkov k tomu, aby si vybrali práve ich smartfón. Vidieť môžme rôzne snahy, no rozhodne najzaujímavejšou v poslednej dobe je koncept skladacieho smartfónu, ktorý ako prvé predstavilo ZTE pred pár viac než rokom. 

Svoj skladací smartfón predstavila nedávno aj spoločnosť Samsung, ktorá ho však zatiaľ nezaradila do predaja a išlo skôr len o ukážku, že na tom intenzívne pracuje. Ruku k dielu by mala priložiť aj spoločnosť Huawei či dokonca čínske Xiaomi. Práve Xiaomi má vraj mať svoj smartfón už hotový a dokonca sa objavilo krátke video, z ktorého možno niečo málo vyčítať.

Autenticita je nejasná

Video sa objavilo u známeho Evana Blass, ktorý stojí za viacerými únikmi, ktoré sa neskôr aj z veľkej časti naplnia. Video s údajne skladacím smartfónom od Xiaomi ukazuje ako smartfón funguje a výsledok je skutočne zaujímavý. Doterajšie ohybné smartfóny totiž majú ohyb len na jednom mieste, čím sa tak zvyšuje výsledná hrúbka a veľkosť zariadenia, predovšetkým v zloženom stave. Zariadenie na videu ich má dva, čo umožňuje celkovo tri rôzne veľkosti, od úplne kompaktného až po veľkosť menšieho tabletu.

Či ide o skutočné video, prípadne smartfón od Xiaomi, sa však s istotou tvrdiť nedá. Nevie to ani samotný Blass, ktorému len bolo povedané, že ide o zariadenie z dielne Xiaomi. Ikony na stavovej lište sú však nápadne známe a práve takýto štýl využíva nadstavba MIUI.  Zatiaľ nám ostáva veriť, že sa niečoho takého v blízkej dobe dočkáme. Hoc je cena podobných zariadení zatiaľ dosť vysoká, pre trh to je len a len dobre a o pár rokov táto technológia bude rovnako dostupná, ako súčasné smartfóny strednej triedy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom