História telefónov je skutočne rozmanitá a za tie dlhé roky nám výrobcovia priniesli obrovské množstvo modelov. Postupom času sa však technológie vyvíjali a z „hlúpych“ telefónov prešli používatelia na funkciami nabité smartfóny. Nasledujúce riadky ti prinesú prehľad doteraz najpredávanejších telefónov a smartfónov na svete. 

20. Samsung Galaxy S3

zdroj fotografie: Samsung

Tento populárny smartfón z dielne kórejského výrobcu sme mali možnosť po prvýkrát zazrieť ešte v roku 2012. V tom čase bol v S3-ke predinštalovaný operačný systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, no postupom času však prichádzali ďalšie aktualizácie. Od predstavenia si ho obľúbilo viac ako 60 miliónov používateľov, a preto sa Samsung Galaxy S3 rozhodne radí medzi najpredávanejšie smartfóny na svete.

19. Motorola StarTAC

zdroj fotografie: Retromobe

V dobe, keď sme o smartfónoch ešte ani nerozmýšľali, dominovali trhu telefóny s vysúvacími anténami a tou najzákladnejšou výbavou. Písal sa rok 1996, keď Motorola predstavila svoje nové „véčko“ StarTAC. V tých rokoch sa jednalo o pomerne kvalitný telefón, ktorý vo výbave ponúkal aj displej. Používateľom sa táto vyklápačka zapáčila natoľko, že sa z nej predalo viac ako 60 miliónov kusov.

18. iPhone 4S

zdroj fotografie: Apple

Po niekoľkých generáciách iPhonov prišiel v roku 2012 na svet model 4S. Ten bol vďaka svojim kompaktným rozmerom a virtuálnemu asistentovi Siri jedným z najpredávanejších smartfónov. Svoju cestu si iPhone 4S našiel k viac ako 60 miliónom používateľom.

17. Nokia 5130

zdroj fotografie: Ebay

Vráťme sa do roku 2007. Kým Apple chystal predstavenie prvého iPhonu, Nokia predstavila svoj nový model 5130. Išlo o hudobný telefón, ktorý dokonca disponoval aj 2 MPx fotoaparátom. Predajné čísla narástli až na úctyhodných 65 miliónov kusov.

16. iPhone 5

zdroj fotografie: Apple

Ďalším skvelým smartfónom z dielne kalifornskej spoločnosti bol iPhone 5. Ten ako prvý z portfólia ponúkal väčší displej s uhlopriečkou 4″. Pre porovnanie, iPhone 4S bol vybavený iba 3,5″ obrazovkou. Výroba iPhonu 5 trvala krátkych 12 mesiacov, no za ten čas sa stihlo predať viac ako 70 miliónov kusov.

15. Nokia 6010

zdroj fotografie: Wayerless

Nenechaj si ujsť
Slovenský unikát púta pozornosť vo svete! Dobšinské Múzeum Mobilov sa pýši rekordným počtom historických kúskov

Fínska Nokia bola už od svojich začiatkov považovaná za jedného z najlepších výrobcov na svete. Ako dôkaz poslúži aj model 6010, ktorý sa na svetlo sveta dostal ešte v roku 2004. Od predstavenia Nokia vyrobila a predala až neuveriteľných 75 miliónov kusov a zopár zachovalých exemplárov sa zrejme v zásuvkách zberateľov nájde ešte aj dnes.

14. Samsung Galaxy S4

zdroj fotografie: Samsung

Už v roku 2012 zožal model Galaxy S3 obrovský úspech, no čo mohlo byť ešte lepšie? Predsa jeho nástupca, model S4, ktorý prišiel na svet o rok neskôr. S pomocou tohto modelu sa Samsung stal jednou z najproduktívnejších spoločností v smartfónovom priemysle. Do odhalenia novej generácie sa S4-ka dostala do rúk viac ako 80 miliónom zákazníkom.

13. Nokia 1208

zdroj fotografie: PhoneArena / YouTube

Ďalším najpredávanejším kúskom z dielne Nokie je model 1208. Zákazníkov zaujal najmä svojim spracovaním a jednoduchou výbavou, ktorá so sebou niesla prijateľnú cenu. V roku 2007 modelu 1208 nechýbal ani farebný displej s rozlíšením 96 x 98 pixelov. Dnes sa môže nad touto výbavou hocikto zasmiať, no tento model bol natoľko populárny, že sa z neho predalo viac ako 100 miliónov kusov.

12. Nokia 3310

zdroj fotografie: Blenderartists

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Áno, dočkali sme sa! Nokia 3310 je oficiálne späť

V rebríčku najpredávanejších telefónov sveta, samozrejme, nesmie chýbať ani taká legenda, akou bola Nokia 3310. Vďaka jej konštrukcii a jednoduchosti si ju v roku 2000 zamiloval takmer každý. Časom si 3310-ka získala povesť nerozbitného telefónu, no aj napriek tomu sa v časoch jej najväčšej slávy pre ňu predávali ochranné púzdra. Dlhú chvíľu dokázala Nokia 3310 majiteľom skrátiť aj legendárnou hrou Snake či Space Impact. Od predstavenia predal fínsky výrobca viac ako 126 miliónov kusov.

11. Motorola RAZR V3

zdroj fotografie: Ebay

Milovníkov vyklápacích telefónov potešila Motorola ešte v roku 2004, keď uviedla na trh model RAZR V3. Ten si okamžite získal pozornosť mnohých zákazníkov aj vďaka jedinečnému dizajnu a vonkajšiemu displeju. Veď niet sa potom čo diviť, že sa nakoniec predalo až viac ako 130 miliónov kusov.

10. Nokia 1600

zdroj fotografie: PhoneArena / YouTube

Populárnosť a kvality telefónov fínskej Nokie potvrdzuje aj ďalší model v tomto rebríčku najpredávanejších telefónov sveta. Nokia 1600 bola oficiálne predstavená pred 11 rokmi a jej produkcia bola zameraná najmä pre čínsky a indický trh, kde si ju kúpilo viac ako 130 miliónov zákazníkov.

9. Nokia 2600

zdroj fotografie: PhoneArena / YouTube

Ešte populárnejším modelom je model 2600. Ten neobsahoval žiadnu prémiovú výbavu, ako fotoaparát či Bluetooth. Aj napriek tomu sa ho predalo viac ako 135 miliónov kusov.

8. Samsung E1100

zdroj fotografie: Samsung

V roku 2009 boli smartfóny ešte len vo svojich začiatkoch, a preto produkcia klasických telefónov stále neutíchala. Svoje o tom vedel aj kórejský Samsung, ktorý priniesol svetu model E1100. Ten však v dobe smartfónov neobsahoval ani len fotoaparát či inú technickú vymoženosť, no svojou cenou a jednoduchosťou si ho obľúbilo viac ako 150 miliónov zákazníkov.

7. Nokia 5230

zdroj fotografie: Amazon

V tom istom čase, keď sa začínal vyvíjať operačný systém Android, fínska Nokia stavila na inú kartu a do svojich telefónov inštalovala dobre známy Symbian. Samozrejmosťou bola podpora pre Wi-Fi pripojenie a mnoho ďalších skvelých technológií. Pred 8 rokmi sa z tohto modelu predalo viac ako 150 miliónov kusov.

6. Nokia 6600

zdroj fotografie: Nokia

Nenechaj si ujsť
Bizarná edícia novej Nokie 3310 je venovaná populárnemu ruskému prezidentovi

Nokia vždy rada experimentovala s dizajnom. Ako názorný príklad poslúži aj model 6600, ktorý hneď na prvý pohľad zaujme netradičným dizajnom. Za to si výrobca v dobách svojej slávy účtoval až 480 € (v prepočte viac ako 14 800 Sk). Ani vysoká cena však zákazníkov neodradila a nakoniec Nokia predala až 150 miliónov kusov tohto extravagantného modelu.

5. Nokia 1200

zdroj fotografie: Nokia

Pred 10 rokmi sa na trhu telefónov preslávil ďalší kúsok Nokie. Model 1200 síce nevynikal prémiovou výbavou, no za to poskytol používateľovi úctyhodnú výdrž batérie na úrovni až 390 hodín. Aby sa energia ušetrila ešte viac, výrobca vybavil tento kúsok čiernobielym displejom so zeleným podsvietením. Predaje dosahovali čísla cez 150 miliónov kusov.

4. Nokia 3210

zdroj fotografie: Snapdguide

V poslednom roku minulého tisícročia prišla na svet Nokia 3210. Tá sa stala ikonickým zariadením výrobcu a pre mnohých používateľov to bol zároveň prvý telefón. Popularitu 3210-ky dokazujú aj predajné čísla, ktoré sa vyšplhali až nad úroveň 150 miliónov kusov.

3. iPhone 6/6 Plus

ios
zdroj fotografie: 
Weibo

Nenechaj si ujsť
Pozeráme sa na finálny dizajn iPhone 8? Interné zdroje hovoria, že bude vyzerať práve takto

Tieto modely nám Apple predstavil ešte v roku 2015. Popularita novej 6-ky a jeho väčšieho dvojčaťa však stúpala závratným tempom. Do dnešného dňa sa výrobcovi podarilo predať viac ako 220 miliónov kusov iPhonu 6/6 Plus.

2. Nokia 1110

zdroj fotografie: GSM Arena

Pýtaš sa, čo môže byť ešte populárnejšie ako Nokia 3310? V roku 2005 sme mali možnosť vidieť model 1110, ktorý oplýval invertovaným displejom. Ten umožňoval zobrazovať aj čierne písmo na bielom pozadí a obľúbilo si ho nespočetné množstvo zákazníkov. Nasvedčuje tomu tiež počet predaných kusov, ktorý presiahol hodnotu 250 miliónov kusov.

1. Nokia 1110

zdroj fotografie: Amazon.in

Nie, nejedná sa o žiaden preklep, pretože Nokiu 1110 sme mali možnosť vidieť aj v roku 2005, no ešte predtým bol predstavený iný variant, a to v roku 2003. Práve tento model sa stal najpredávanejším telefónom všetkých čias a výrobca zaznamenal neuveriteľné množstvo predaných kusov. Od svojho uvedenia sa dostala do rúk viac ako 250 miliónom zákazníkom.

Ktorý z týchto historických kúskov si mal aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom