Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Collider upozornil na dátum vydania očakávanej biografickej drámy, založenej podľa skutočných udalostí. Judas and the Black Messiah má našliapnuté byť jedným z najlepších filmov budúceho roka.

Príbehovým ústredím filmu je Fred Hampton (Daniel Kaluuya), ktorý bol v druhej polovici 60. rokov predákom illinoiskej Strany čiernych panterov. Film sa bude zároveň sústrediť na kriminálnika Williama O’Neala (Lakeith Stanfield), informátora FBI, poskytujúceho kľúčové informácie úradom o čiernych panteroch.

Úlohou O’Neala bude dostať sa do blízkosti samotného Hamptona, čo sa mu skrz manipuláciu ako členov, tak aj samotného vodcu podarí. Na základe premisy sa môžeme tešiť na spytovanie politických otázok, zradu, ale aj lásku, ktorej úlohu si v príbehu prevezme Dominique Fishback v roli Deborah Johnson.

Film je režírovaný, produkovaný a napísaný Shaka Kingom, pričom najmä v oblasti scenára mu dopomáhal aj Will Berson. Podľa najnovších informácií, Judas and the Black Messiah vyjde 12. februára 2021 v kinách a zároveň aj na HBO Max, čo naznačuje, že stihne kritiku akademikov a následnú nomináciu na Oscarov.

Podobná premisa, iný žáner

Pôjde tak už o druhý film s tematikou čiernych panterov v poslednej dobe. Tento rok sme sa totiž dočkali nesmierne úspešnej dramatickej komédie, natočenej rovnako podľa skutočných udalostí, The Trial of the Chicago 7, kde sa v hlavnej úlohe objavil Sacha Baron Cohen.

Na rovnaké protesty a radikálne hnutie sa pozrie aj Judas and the Black Messiah, ktorý si však berie za úlohu priblížiť osudy protestantov z dramatickejšej perspektívy. Rovnako ako mnohé filmy tento rok, aj túto produkciu zasiahol koronavírus.

Warner Bros. na základe toho musel preložiť dátum vydania, ktorý bol pôvodne stanovený na august tohto roka. Vzhľadom na februárové vydanie tak pôjde o jeden z kontroverzných filmov, ktorý sa dostane aj na streamovaciu službu HBO Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú