Zdá sa, že negatívny vplyv zákazu obchodovania spoločnosti Huawei s americkými dodávateľmi má ďalekosiahlejší dopad. Záujem o smartfóny čínskeho giganta v Európe klesá a dáva vyniknúť konkurencii.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Huaweiu sa celý biznis rúca ako domček z karát. Všetko začalo jeho zákazom obchodovania s americkými dodávateľmi, čo vyústilo k zrušeniu podpory zo strany Googlu, zrušeniu podpory pre microSD karty a otázna je aj Bluetooth technológia. Po tomto všetkom sa však zdá, že nielen výrobcovia a dodávatelia sa Huawei otáčajú chrbtom.

Zákazníci pomaly strácajú záujem o Huawei

Ako informuje portál GSMArena, najnovšie prieskumy webovej stránky pre porovnávanie cien PriceSpy odhalili klesajúci záujem o smartfóny Huawei, a to aj na jeho pôvodne silných európskych trhoch. Vo Veľkej Británii bol zaznamenaný 50 % pokles počtu kliknutí na smartfóny Huawei, pričom celosvetovo bolo zaznamenané 26 % zníženie.

V rámci Európy boli okrem Veľkej Británie preštudované aj francúzsky, fínsky, švédsky či nórsky trh. Na všetkých došlo k zníženému záujmu o smartfóny Huawei. Z toho však začína ťažiť konkurencia, nakoľko na rovnakých trhoch a v rovnakom čase bolo zaznamenané 13 % zvýšenie počtu kliknutí na smartfóny Samsungu a 19 % zvýšenie počtu kliknutí zaznamenalo aj Xiaomi.

Huawei nutne potrebuje dohodu Číny a USA

Huawei pomaly stráca svojho najsilnejšieho spojenca, ktorým je zákazník. Záujem o jeho zariadenia klesá aj napriek jeho silnej propagande o tom, že všetko má pod kontrolou a jeho aktuálne zariadenia nestratia svoju podporu. Pravdou však je fakt, že Huaweiu by veľmi pomohla dohoda čínskej vlády s USA, ktorá sa však aj kvôli Trumpovej povahe bude rodiť len veľmi ťažko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom