Ako vplyv zákazu Huawei v USA naďalej rastie, čínskeho giganta vylúčili z asociácie SD. Huawei už teda nemá povolené umiestniť oficiálnu podporu SD alebo microSD kariet do svojich budúcich zariadení.

Asociácia SD potvrdila portálu Android Authority, že vylúčenie spoločnosti Huawei bolo spôsobené príkazom americkej vlády. Karty microSD a SD budú naďalej fungovať na existujúcich zariadeniach Huawei, ale spoločnosť nebude môcť používať štandardy SD pre svoje budúce produkty, píše 9to5Google.

Toto ukončenie vzťahov pre Huawei v USA nie je prvé a pravdepodobne ani posledné týkajúce sa jeho celoplošného zákazu. Google, ARM, Intel, Qualcomm a Broadcom sú tiež medzi spoločnosťami, ktoré prestali s Huawei pracovať.

Prečítaj si aj
Recenzia | Huawei P30 Pro má zbraň, s ktorou môže poraziť všetkých

Aliancia Wi-Fi (ktorá stanovuje štandardy Wi-Fi v celom technologickom odvetví) tiež dočasne obmedzila členstvo spoločnosti Huawei v skupine a Huawei rovnako dobrovoľne opustil spoločnosť JEDEC (skupina, ktorá definuje špecifikácie RAM pamätí).

Toto všetko by mohlo vážne narušiť schopnosť čínskeho giganta hardvér vôbec vyrábať, nieto ešte konkurovať na americkom trhu s technológiami, píše The Verge.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Strata SD kariet však nie je teraz pre spoločnosť najväčším problémom. Rovnako ako s Androidom a Windowsom, za ktoré už spoločnosť vyvíja vlastné náhrady v prípade, že by aktuálna právna bitka viedla až k zákazu Huawei na vývoz produktov a služieb vyrobených v USA (ako sú Android a Windows), sa Huawei pripravil aj na náhradu microSD.

Čínsky gigant má svoje vlastné pamäťové karty Nano, ktoré sú menšie ako microSD a nahrádzajú microSD karty na svojich novších zariadeniach – na P30 Pro a Mate 20 Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom