Čínsky gigant stále väčšmi dopláca na obchodnú vojnu medzi USA a Čínou. Podľa najnovších správ portálu Digitimes, firma posilňuje schopnosť navrhovania svojich vlastných čipov s cieľom naďalej zvyšovať nezávislosť od amerických technológií.

Huawei je aj naďalej ochromený sankciami americkej vlády, ktoré mu bránia v obchodovaní s mnohými partnermi. Napríklad strata spolupráce s Googlom viedla k ráznym krokom, ktorými boli nahradenie obchodu Google Play vlastným obchodom AppGallery alebo predinštalovanie aplikácií, o ktorých sme písali v našom článku.

Americké technologické spoločnosti sa síce snažia obnoviť obchodovanie s Huawei, je však vysoko pravdepodobné, že ich snaha bude márna. Už Mate 30 neobsahoval žiadne súčiastky vyrobené v USA, informuje The Wall Street Journal.

To však nie je všetko. HiSilicon, dcérska spoločnosť Huawei vyrábajúca čipy, posilňuje svoje výskumné a vývojové tímy a má v úmysle pracovať aj na samostatnosti pri ich výrobe. Huawei tak zintenzívňuje úsilie o sebestačnosť nielen v oblasti technológií, ale aj v oblasti výroby.

Tento krok by mohol byť výzvou pre súčasných partnerov Huawei z Taiwanu. Pre taiwanské firmy by spolupráca mohla znamenať dodávanie čipov na ovládanie displeja, čipov na bezdrôtový prenos či senzorov.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited (TSMC), najväčší výrobca čipov na svete, dosiahol v minulom roku viac ako 10 % z ročného príjmu 35 miliárd dolárov práve z výroby pre HiSilicon, píše Telecoms. Huawei vrámci výskumu a vývoja za posledných 10 rokov vyvinula svoje vlastné procesory Kirin, vrátane čipov s umelou inteligenciou. Rovnako plánuje uviesť na trh aj svoje bezdrôtové sieťové karty už v druhom štvrťroku 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom